З чого розпочати ремонт у новобудові

Якщо Ви стали щасливим власником квартири в новому будинку, – то напевно вже ставите багато питань з приводу підготовки простору до комфортного і щасливого життя її майбутніх мешканців. З чого розпочати ремонт у новобудові? Як правильно розпланувати етапи робіт, щоб зробити все максимально якісно та швидко? Відповіді на ці питання чекають на Вас у даній статті.

Етапи ремонту квартири в новобудові

Всупереч поширеній помилці, етапи ремонту квартири в новобудові мало чим відрізняються від таких у вторинному житлі. Докладніше про це ми вже говорили у цій статті. Однак, на допомогу Вам, ми склали окремий покроковий план проведення ремонту квартири в новобудові.

С чего начать ремонт в новостройке

Крок перший: продумайте планування

Для будь-якої великої справи необхідний чіткий та продуманий план робіт. А він, у свою чергу, неможливий без Вашого розуміння того, як має виглядати квартира після ремонту. Тому, перш ніж приступати до складання плану ремонтних робіт, спочатку продумайте планування квартири. Після того, як Ви чітко уявлятимете план Вашого майбутнього житла, – від розташування стін до розміщення меблів, – приступаємо до кроку №2.

Крок другий: переконайтеся у відсутності перепадів висоти підлоги та стелі

Якщо Ви плануєте будь-яким чином змінювати планування квартири, – знести стіну або, навпаки, звести перегородку, – то перше, що слід перевірити, – це наявність перепадів висоти підлоги і стелі. За допомогою лазерного рівня переконайтеся в тому, що поверхні не мають перепадів, а якщо такі все ж таки знайдуться – запросіть будівельників для того, щоб ліквідувати нерівності. В першу чергу вирівнявши підлогу, Ви успішно заощадите час, оскільки, поки висихатиме стяжка, – Ви зможете зайнятися пошуками ремонтної бригади, закупівлею необхідних матеріалів та створенням дизайн-проекту квартири. Після цього сміливо приступайте до кроку №3.

Крок третій: перепланування

Якщо в дизайн-проекті Вашої квартири передбачено перепланування, то зараз саме час зайнятися знесенням непотрібних стін та зведенням нових перегородок. Якщо перепланування не потрібне – пропускайте цей крок.

Крок четвертий: підготуйте простір до ремонтних робіт і виконайте утеплення та шумоізоляцію

Ви цінуєте домашній затишок та тишу? Тоді на цьому етапі робіт – саме час виконати шумоізоляцію квартири. Також, це чудовий час для того, щоб утеплити стіни квартири. Особливо питання утеплення актуальне у тому випадку, коли квартира кутова.

Подбайте також про комфортну роботу Вашої будівельної бригади – забезпечте їм тимчасову електрику (цілком вистачить звичайної перенесення) і встановіть тимчасову сантехніку, яку зможете без жалю викинути після закінчення робіт.

Крок п’ятий: розпочинаємо планування робіт

Єдиного «золотого» стандарту черговості етапів ремонту квартири в новобудові – на жаль, немає. У кожної будівельної бригади напевно знайдеться своя думка з чого розпочати ремонт.

С чего начать ремонт в новостройке

Однак, загалом, плануючи ремонтні роботи, слід керуватися такими правилами:

 • Брудну роботу роблять одночасно у всіх кімнатах квартири, а чисту – по черзі.
 • Чистове оздоблення виконується за схемою: стеля – стіни – підлога. Дотримання цього правила дозволить Вам, розпочинаючи наступний етап робіт, – не зіпсувати попередній. Наприклад, вирівнюючи та фарбуючи стелю – не пошкодити і не забруднити нову підлогу.

В іншому ж Ви можете дотримуватися наступної черговості проведення робіт:

 1. Зведення перегородок, коробів, штроблення стін.
 2. Монтаж інженерних систем – прокладання кабелів електрики, інтернету, антен та іншого.
 3. Якщо підлога була вирівняна в рамках кроку №2, можна приступати до вирівнювання стель і стін. Якщо забули виконати шумо- та теплоізоляцію – зараз слушний час.
 4. За потреби замініть радіатори опалення. Плануйте дані роботи, пам’ятаючи про те, що в опалювальний сезон виконати заміну радіатора, швидше за все, буде неможливо.
 5. Монтуємо інсталяцію та приховану арматуру в санвузлі.
 6. Укладання плитки (не забуваємо про схему – стіни-підлога).
 7. Зняття тимчасової та встановлення постійної сантехніки.
 8. Чистове оздоблення: фінішне вирівнювання поверхонь, монтаж підвіконь, фарбування стелі та стін.
 9. Укладання підлогового покриття.
 10. Монтаж міжкімнатних та (за потреби) нових вхідних дверей.
 11. Складання кухні.
 12. Монтаж плінтусів, джерел світла, кондиціонера.

Готово! Можна приступати до генерального прибирання та завозити меблі.

На якому етапі ремонту монтуються натяжні стелі

Якщо дизайн-проект Вашої квартири передбачає монтаж натяжної стелі – слід окремо обумовити черговість робіт у даному випадку. Відповідаючи на запитання «на якому етапі ремонту монтуються натяжні стелі?», відповідь залежатиме від того, чи плануєте Ви монтувати стельовий багет. Якщо монтаж стельового багету Вами не планується, то монтаж натяжної стелі проводиться після чистового оздоблення стін. Якщо ж Вам необхідний стельовий багет – тоді спочатку проводиться фінішне вирівнювання стін, потім монтується стеля, після нього – багет, який згодом шпаклюється і фарбується, а потім приступають до чистового оздоблення стін (наприклад, декоративної штукатурки або обклеювання шпалерами).

Коли краще купувати будівельні матеріали

Звичайно, Ви можете заощадити фінансові кошти, замовивши одразу всі необхідні будматеріали в одному магазині – і доставка вийде дешевше, і, з максимально можливою ймовірністю, Вам, як великому клієнту, магазин зробить приємну знижку. Однак, велика кількість матеріалів може утиснути вільне переміщення ремонтної бригади по об’єкту, а значить і уповільнити сам процес, зважаючи на необхідність постійного перекладання матеріалів з місця на місце. Також, для будь-яких будматеріалів потрібні особливі умови зберігання, в результаті чого будівельні суміші та деревина можуть відволожитися, поки сохнуть стяжка та штукатурка. Щоб цього не сталося, краще купувати будівельні матеріали поетапно, але обов’язково вчасно – щоб не гальмувати ремонтний процес.

Однак, сантехніку та плитку краще купити заздалегідь. Справа в тому, що під сантехніку робляться відповідні їй підводки труб, і, якщо Вам в результаті не вдасться купити саме ту ванну або унітаз, які Ви планували, – дуже ймовірна ситуація, коли підведення доведеться переробляти. Що стосується плитки, якщо її не вистачить і виникне необхідність її докупити, – шанси купити плитку з тієї ж партії прагнуть нуля. А плитка, як і шпалери, відрізняється за тонами від партії до партії, тому краще подбайте про достатню кількість плитки і невеликий її запас «про всяк випадок» – заздалегідь.

Грамотний та продуманий порядок ремонтних робіт дозволить Вам зберегти час, нерви та фінансові кошти, отримавши в результаті саме той результат, якого Ви прагнули.

Додаткову інформацію з чого розпочати ремонт можна знайти за цією посилання