З ЧОГО ПОЧАТИ РЕМОНТ?

З чого розпочати ремонт квартири

Народна мудрість свідчить, що один ремонт дорівнює трьом пожежам. Чи так це насправді і як правильно підійти до питання, щоб процес оновлення інтер’єру не перетворився на спосіб життя – давайте розбиратися.

Крок перший: косметичний чи капітальний?

Отже, застарілий дизайн, численні недосконалості, незручності та недоробки Вашого житла змусили Вас наважитися на радикальні життєві зміни та задуматися над питанням: з чого розпочати ремонт квартири? Як і перед початком будь-якого відповідального заходу, для його ефективного завершення Вам знадобиться план і стратегія: необхідно вирішити, що саме Ви хочете поміняти в квартирі, чи потрібно робити перепланування і капітально переробляти інтер’єр – чи достатньо буде поверхневого втручання, щоб Ваше житло знову почало тішити око домочадців. Якщо Ви не хочете витрачати на продумування нового інтер’єру багато часу або не впевнені, що впоратися самостійно буде у Ваших силах, – на цьому етапі можна вдатися до професійних дизайнерів.

Косметичний ремонт квартири своїми руками

Якщо в цілому планування квартири Вас влаштовує, і Ви хочете лише освіжити інтер’єр – косметичний ремонт квартири здатний вирішити всі поставлені завдання. Зазвичай такий вид ремонту включає:

  • Зміна декоративного покриття стін (шпалери, або нова декоративна фарба)
  • Заміну старої столярки – встановлення нових міжкімнатних дверей
  • Укладання нового покриття для підлоги
  • Дрібний ремонт та фарбування стелі або встановлення натяжних стель.

Зважаючи на нескладний процес, за бажання, Ви цілком можете виконати косметичний ремонт квартири своїми руками. Однак, якщо Ви не хочете розтягувати процес ремонту надовго – краще все ж таки довіритися професіоналам.

Капітальний ремонт квартири – своїми руками чи за допомогою фахівців?

Якщо ж Ви зважилися на серйозні зміни у своєму житлі: перепланування, заміну електричної проводки, нове розведення труб – слід пам’ятати, що капітальний ремонт квартири своїми руками часто-густо зробити проблематично. І в переважній більшості випадків, вдатися до допомоги професіоналів все ж таки доведеться.

Капітальний ремонт передбачає повне звільнення приміщення від мешканців, предметів меблів і включає:

  • Перепланування приміщення
  • Демонтаж старих покриттів та перегородок
  • Заміну електричної проводки, каналізаційних та водопровідних труб
  • Нову стяжку підлоги
  • Вирівнювання стін
  • Оздоблення стін декоративною фарбою або шпалерами, укладання нового покриття для підлоги.

Вибравши вигляд бажаного ремонту та визначившись із його виконавцем, – приступаємо до розрахунку вартості ремонту.

Крок 2: розрахунок вартості ремонту квартири

Найважливіше питання під час проведення ремонту – питання фінансове. Багато людей жартують, що для того, щоб отримати точний розрахунок вартості ремонту квартири, слід скласти кошторис ремонту, а потім помножити отриману суму на 2. Однак, насправді, при уважному підході до складання кошторису, – Ви отримаєте відносно точну суму, яку Вам коштуватиме ремонт квартири. Головне, при розрахунку ремонтного бюджету, не забувайте брати будівельні матеріали з невеликим запасом та прораховувати вартість дрібниць – клею, кріплень та іншого. Адже з безлічі не врахованих недорогих дрібниць – в результаті може вийти досить велика додаткова сума витрат.

Також пам’ятайте, що великі будівельні матеріали зручно і вигідно купувати у великих будівельних гіпермаркетах, але дрібниці – кріплення, малярські інструменти та різні розхідники, – у таких гіпермаркетах коштують у кілька разів дорожче, ніж на будівельному ринку.

Прорахувавши вартість будівельних матеріалів, не забудьте окремо прорахувати вартість декоративних елементів: поличок, дзеркал, картин, утримувачів, штор тощо.

Крок 3: план ремонтних робіт

Від грамотно складеного плану ремонту залежить те, скільки часу Ви витратите на ремонт. Наприклад, якщо Ви вирішили робити перепланування квартири – перед початком робіт слід звернутися до відповідних державних органів за отриманням дозвільної документації. Це дозволить Вам не зволікати з процесом ремонту.

Отримавши дозвільну документацію, можна розпочинати ремонтні роботи. Спочатку слід виконати найбрудніші та пильні роботи – заміну вікон, підвіконь та укосів, монтаж нової електричної проводки, зварювальні роботи, чорнову стяжку підлоги, вирівнювання стін та стелі. Потім проводиться укладання покриття для підлоги, встановлення дверей і укосів. Після цього можна приступати до декоративного оздоблення приміщення.

Грамотно та уважно підійшовши до планування кожного етапу ремонтних робіт, Ви зможете швидко та якісно виконати ремонт квартири, і вже незабаром повернутися у своє оновлене житло.