Яскраві фарби: вплив кольору інтер’єру на людину

У кожного з нас є один або навіть декілька улюблених кольорів. Ми керуємося модними трендами та своїми кольоровими уподобаннями при виборі одягу, кольору автомобіля та домашнього декору. Однак, наскільки доречним буде Ваш улюблений колір у дизайні інтер’єру, і, найголовніше, як він впливатиме на Ваш настрій та фізичне самопочуття?

Давайте подивимося на звичні кольори в інтер’єрах — з нового ракурсу, і дізнаємося про те, як Ваш улюблений колір може впливати на Вас.

Колір інтер’єру як основа дизайну та причина зміни Вашого настрою.

Колір є одним із найголовніших стовпів у дизайні інтер’єру.

Проте, крім декоративних якостей, він несе в собі певний посил та емоцію, здатну надавати підсвідомий вплив на людину.

Вплив кольору на наш настрій був відомий з незапам’ятних часів, коли люди вперше звернули увагу на те, що в приміщенні з переважаючим зеленим кольором стін – людину хилить у сон, а знаходження в яскраво-червоному інтер’єрі, — кольорі крові та вогню, — здатне викликати такі сильні емоції, як гнів чи пристрасть.

Психологія кольору: з погляду науки

Вплив кольору на нервову систему людини було доведено шляхом проведення різних наукових експериментів, в ході яких з’ясувалося, що холодні кольори (такі як синій, блакитний та зелений) та теплі (такі, як помаранчевий, жовтий та червоний) ) – мають властивість впливати на різні відділи нервової системи людини. Таким чином, теплі або довгохвильові кольори – бадьорять і тонізують, на деякий час підвищують працездатність, після чого починають виснажувати: адже людина в короткий час витратила свій внутрішній ресурс. Холодні або короткохвильові відтінки, навпаки, заспокоюють і допомагають витрачати ресурс поступово, без різких стрибків працездатності, і крім того, діють умиротворююче і здатні знімати нервову перенапругу.

Білий колір в інтер’єрі

Один з базових відтінків, що допомагає візуально збільшити приміщення і привнести в нього велику кількість світла, – білий колір в інтер’єрі, незважаючи на елегантність та універсальність, все ж таки небажано використовувати самостійно. Біла фарба містить у собі всі відтінки колірного спектру, вона вважається енергією, що очищає і заряджає, добре впливає на фізичний стан мешканців будинку. Однак надлишок білої фарби здатний викликати перевтому, дратівливість і відчуття порожнечі, тому найкращим варіантом буде «розбавити» білий колір іншими фарбами.

Чорний колір в інтер’єрі

Сильний і серйозний, що символізує тишу та спокій, чорний колір в інтер’єрі здатний мотивувати людину, розкривати сильні сторони особистості. Однак, чорною фарбою не рекомендується зловживати, — у великій кількості чорний здатний викликати зневіру та посилити прояви депресії.

Синій колір в інтер’єрісиний цвет в интерьере

Якщо Вам необхідно примножити такі якості особистості, як спокій і розважливість, прагнення до порядку та систематизації, сміливо купуйте синю фарбу. Синій колір в інтер’єрі здатний пригнічувати агресію та покращувати концентрацію уваги, розслабити та зняти втому. Приємним бонусом стане здатність синього кольору робити приміщення більш просторим.

Червоний колір в інтер’єрі

Яскравий і динамічний, активний і вольовий: червоний колір в інтер’єрі завжди розбурхуватиме Вашу нервову систему. З цієї причини червоний відмінно підходить для меланхоліків і флегматиків, боязких і невпевнених у собі людей – він стимулюватиме Вашу активність, впевненість і позитивно впливатиме на кровообіг. А ось активним від природи холерикам — червоний колір небажаний для оформлення інтер’єру через його властивості посилювати нетерпимість і впертість.

Зелений колір в інтер’єрі

Колір самої природи, гармонійний, заспокійливий і створює розслаблюючу атмосферу – зелений колір стане чудовим рішенням для оформлення спальні або дитячої кімнати гіперактивної дитини. Однак, будьте обережні: велика кількість зелених фарб може викликати сонливість і нудьгу.

Помаранчевий та жовтий колір в інтер’єрі

Ці два енергійні кольори підвищують настрій і тонізують, приносять радість і мотивують активну діяльність. Жовтий колір в інтер’єрі здатний підвищити самооцінку та звільнити голову від сумних думок, тоді як помаранчевий здатний зміцнити силу волі. Однак, і з цими кольорами слід знати міру: помаранчевий колір може змушувати Вас їсти більше, ніж зазвичай, а велика кількість жовтого може викликати перевтому.

Блакитний колір в інтер’єрі

Колір щирості та чистоти, гармонії та творення, умиротворення та спокою. Інтер’єр у блакитному кольорі сприяє дружньому та діловому спілкуванню, допомагає подолати сором’язливість та підвищити працездатність. При надлишку блакитних фарб в інтер’єрі – можливе виникнення розбіжностей чи надмірно сонної та розслабленої атмосфери.

Фіолетовий колір в інтер’єрі

Найбільш загадковий з представлених кольорів, фіолетовий колір в інтер’єрі – це колір мудрості та шляхетності, чуттєвості та таємничості, творчості та глибини. Космічний фіолетовий колір допомагає концентрації уваги та підтримує у розумовій праці, сприятливий для творчої самореалізації та здатний дарувати натхнення. А ось надлишок фіолетових фарб в інтер’єрі може призвести до холодності та негативного емоційного стану.

Колірне оформлення інтер’єру повинно відображати внутрішній світ та смакові переваги власника. Однак, оформлюючи простір, не зайвим буде пам’ятати про те, що кольори інтер’єру мають на нас трохи більший вплив, ніж ми звикли вважати.