Як зробити довговічний ремонт: поради професіоналів

Переживши всі клопоти складного процесу ремонту, ми, щасливі та радісні, переступаємо поріг відремонтованого житла. Все сяє новизною і чистотою, пахне свіжістю та новими оздоблювальними матеріалами. Якийсь час ми просто насолоджуватимемося інтер’єром, поки не помітимо першу подряпину на новому ламінаті, першу потертість на кухонній стільниці або нещодавно пофарбованій стіні, і перший скол на умивальнику.

Як зробити довговічний ремонт і чи можна уникнути невблаганної дії часу на інтер’єр? Давайте розумітися.

Підлога: дбаємо про збереження основи житла

Всі ми розуміємо, що підлога піддається дуже високому експлуатаційному навантаженню. Підлогове покриття найпростіше пошкодити і саме на підлогах найскладніше виправити або приховати пошкодження.

Тому, вибираючи покриття для підлоги, зупиніть свій вибір на зносо- і, бажано, вологостійких матеріалах від надійного виробника. Особливо це актуально, якщо у Вашій сім’ї є діти та тварини. Про те, як вибрати якісне покриття для підлоги ми вже говорили раніше в цій статті.

Яке підлогове покриття Ви не обрали – для тривалого збереження його привабливого зовнішнього вигляду, слід виконати кілька дій:

  • Не полінуйтеся прочитати інструкцію – деяким покриттям для підлоги, таким, як паркет, необхідні особливі умови вологості повітря, які Вам доведеться намагатися підтримувати
  • Будь-яке підлогове покриття не любить абразивних речовин – твердих частинок сміття, таких, як пісок або дрібні камінці, тому частіше прибирайте за допомогою пилососа
  • Подбайте про захист покриття для підлоги від ніжок меблів – для цього можна купити спеціальні чохли або накладки для стільців, столів та інших предметів інтер’єру
  • Якщо Ваш вибір упав на підлогове покриття з дерева – будьте обережні з водою: якщо Ви миєте паркетну підлогу або ламінат, не полінуйтеся після збирання протерти поверхню сухою ганчіркою
  • Придбайте для дому м’які тапочки і, приходячи додому, не забудьте перевзутися – взуття з підборами здатне легко пошкодити більшість видів покриття для підлоги.

Кухонна стільниця

Якщо Ви любите готувати, стільниця на Вашій кухні, згодом, придбає сліди потертості. Чи можна цього уникнути? Звісно. Якщо Ви хочете, щоб Ваш інтер’єр прослужив Вам довго, зберігаючи первозданний вигляд, вибирайте для кухонної стільниці максимально міцні матеріали, такі, як керамограніт, натуральний або кварцовий камінь. Звичайно, це обійдеться в чималу суму грошей, але така стільниця буде служити Вам довгі роки, без втрати привабливого зовнішнього вигляду.

Стіни

Такий матеріал, як шпалери, протягом досить швидкого часу починає відходити від стін в місцях стиків полотен, вицвітати і затиратися, порушуючи гармонію Вашого інтер’єру. Тому, для обробки стін набагато практичніше використовувати декоративну штукатурку або краску. При виборі якісної фарби, Ви зможете не тільки отримати дивовижний декоративний ефект – від шовку до оксамиту на Ваших стінах, але також і знайти зносостійке покриття, яке не боїться механічних впливів: його можна мити, а в разі потреби – легко та просто перефарбувати поверхню, змінивши колірний настрій інтер’єру або приховавши недоліки покриття, що з’явилися, аж до дрібних тріщин.

Ванна кімната та туалет

Немає гіршого рішення при плануванні ремонту, ніж купівля дешевої, неякісної сантехніки. Сколи і тріщини, кран, що підтікає, залишає жовто-іржаві потеки і погано працює зливний бачок – зведуть нанівець всі Ваші зусилля по створенню гармонійного, естетично привабливого інтер’єру. Щоб цього не сталося, слід заздалегідь подбати про якісну та надійну сантехніку, яка дозволить Вашій ванній кімнаті та туалету сяяти чистотою та новизною, навіть через роки з моменту ремонту.

Особливим рядком: якщо у Вас є діти та домашні тварини

Якщо у Вас є діти і домашні тварини, – Ви не з чуток знаєте про пристрасть юних художників до прикраси стін за допомогою фломастерів або фарб, і любов маленьких пухнастиків поточити кігті об двері і погризти нові меблі.

Щоб уникнути швидкого псування ремонту з боку маленьких пустунів, – підготуйте зони, де діти та домашні тварини зможуть весело проводити час, не шкодячи при цьому інтер’єру.

У дитячій кімнаті найкраще пофарбувати стіни супермийною, зносостійкою фарбою – у разі необхідності, Ви легко зможете стерти новий шедевр своєї дитини зі стіни. Що стосується домашніх тварин, подбайте про їхнє комфортне дозвілля заздалегідь: поставте спеціальний багатоповерховий будиночок-кігтеточку для кота і придбайте для собаки кілька цікавих іграшок, які можна гризти замість предметів інтер’єру.

Головний секрет того, як зробити довговічний ремонт – досить простий. Якісні оздоблювальні матеріали та трохи дбайливого відношення – ось секретна формула успіху.