Як зробити сучасний ремонт в однокімнатній квартирі

Облаштування однокімнатної квартири – справа досить складна, адже на невеликій площі необхідно естетично та комфортно розмістити одразу кілька зон: спальне місце, робоче місце, зону відпочинку та місце для прийому гостей. В умовах стандартного планування вищевказані місця можна зонувати лише візуально – за допомогою меблів, контрастного оздоблення та гри світла. Однак, найлогічне і вдале рішення в такій ситуації – створити в квартирі єдиний простір, знісши всі перегородки та стіни (крім несучих, звичайно), і залишивши відокремленим лише санвузол.

Перепланування однокімнатної квартири

Отже, переконавшись, що технічні характеристики будівлі дозволяють зробити задумане перепланування, прибираємо непотрібні стіни, тим самим вигравши трохи додаткової площі. Максимально розширивши простір технічно, слід подумати про те, як додатково збільшити площу «однушки» за допомогою візуальних прийомів. У цьому нам, перш за все, допоможе стеля. Глянсова стеля з точковим освітленням, або дворівнева стеля з гіпсокартону з підсвічуванням між рівнями – візуально розширить приміщення та додасть інтер’єру додаткову «родзинку».

Розставте пріоритети

Невеликий простір однокімнатної квартири має бути використаний максимально грамотно. Для цього, перш за все, слід розуміти, що в обмежену площу не вдасться помістити все, що хочеться, тому слід ґрунтовно подумати над тим, що Вам дійсно необхідно, а без чого Ви могли б обійтись. Наприклад, відмовившись від ванної на користь душової кабіни – Ви можете виграти місце для пральної машинки, а зробивши вибір на користь складаного дивана замість двоспального ліжка – отримати додаткове місце для розміщення гостей. Якщо заздалегідь не продумати такі моменти, це може закінчитися спробою розмістити необхідний предмет після ремонту. Так зазвичай виходять вимикачі, розміщені всередині шафи, пральні машинки, встановлені на ванну, та холодильники у передпокої.

Зонування однокімнатної квартири

Визначивши для себе, які предмети Ви обов’язково хочете бачити у своїй квартирі, а якими можна пожертвувати – візьміть ксерокопію плану Вашої квартири та олівець. Постарайтеся продумати максимально комфортне для Вас розташування зон та предметів у них. Робіть віртуальну «перестановку» меблів доти, доки не вдасться розмістити всі необхідні предмети з максимально можливим комфортом.

Вийшло? Відмінно тепер можна переходити до того, як зробити сучасний ремонт в однокімнатній квартирі.

Робимо сучасний ремонт

Золотим правилом ремонту в малогабаритному приміщенні є відсутність всього зайвого та химерного: прості форми, світлі відтінки, максимальна функціональність та зручність інтер’єру. В умовах невеликого приміщення краще відмовитися від класичного стилю, віддавши перевагу легкому та «повітряному» скандинавському стилю або мінімалізму, тим більше, що ці два стилі зараз знаходяться на піку своєї популярності.

Вибираючи матеріал для обробки підлоги, найкраще зупинитися на зручному та перевіреному часом ламінаті чи плитці. Докладніше про те, як правильно вибрати ламінат, ми вже писали тут. Що стосується кольору обробки – віддайте перевагу легким, світлим відтінкам: білий, світло-сірий або світло-бежевий візуально зроблять простір ще легшим, світлішим і просторішим.

Особливості розміщення меблів у невеликому приміщенні змушують приділити особливу увагу тим місцям, де меблі стикаються зі стіною. У таких місцях краще використовувати покриття, яке не боїться помірних механічних впливів: декоративная штукатурка, високоякісна фарба або декоративний камінь стануть найкращим вибором.

Щоб дизайн однокімнатної квартири не був надто нудним, – у приміщенні можна і потрібно зробити один яскравий акцент: акцентна стіна, що контрастує з іншими за кольором, прикрашена 3д панелями, або оформлена за допомогою гіпсової ліпнини, – оживити та урізноманітнити дизайн інтер’єру.

Не забувайте також і про такий ефективний інструмент дизайну, як світло: грамотно підсвічена акцентна стіна підкреслити красу декоративної штукатурки або додати об’єму обробці зі штучного каміння.

Докладніше про те, як можна красиво декорувати маленьке помешкання, Ви можете почитати тут..

Вибираємо меблі

Нестандартне планування однокімнатної квартири, як правило, змушує власника робити меблі на замовлення. І хоча цей варіант однозначно не є економним, зате отриманий результат буде радувати Вас довгі роки, адже Ви отримаєте саме те, що Вам потрібно без будь-яких компромісів. Крім того, стандартна меблі, зважаючи на нераціональні конкретно для Вашого приміщення габарити, можуть «викрасти» із загальної площі приміщення кілька дорогоцінних метрів. А ось меблі, виконані на замовлення, можуть поєднувати в собі відразу кілька функцій, що дозволить додатково оптимізувати простір.

Тщательно продумайте розташування, необхідні функції та місткість шкірного предмета меблів, намалюйте його на Вашому плані приміщення, пограйте з розстановкою, спробуйте продумати пожити в намальованому поміщенні. Чи все на місці? Чи всього вистачає? І якщо на ці запитання Ви відповіли ствердно – сміливо приступайте до здійснення Вашого плану у життя.
У малогабаритних «однушках» – живе безліч сучасних людей. Але стандартна однокімнатна квартира – не обов’язково означає захаращене незручне приміщення з маленькою кухнею та крихітним санвузлом. Тільки від Вас залежить те, наскільки комфортним, сучасним та естетичним буде простір Вашого житла.