Навіщо потрібен малярський скотч чи як полегшити собі життя під час ремонту

Багато людей жартують, що, роблячи ремонт, головне не тільки створити щось нове, а й постаратися не зіпсувати старе. У кожному жарті є частка правди, і саме тому один з основних інструментів, які здатні значно полегшити Ваші ремонтні роботи – це малярський скотч або, інакше, – креп-стрічка. Усі фахівці з ремонту сходяться на думці про те, що добре вибраний малярський скотч та валик для фарбування – це половина успіху малярських робіт. Нехай Вас не бентежать його невеликі розміри і скромна вартість – при простоті, що здається, цей інструмент здатний сильно здивувати Вас своєю корисністю.

Що таке малярський скотч

Малярний скотч є паперовою стрічкою на клейкій основі. Здавалося б, що у ньому особливого? Секрет ефективності малярського скотчу криється в особливих матеріалах, з яких він виготовлений:

Как выбрать малярный скотч
  1. Паперова основа креп-стрічки виконана зі злегка гофрованого паперу високої гігроскопічності, що дозволяє не тільки механічно захистити поверхню під скотчем від потіків фарби та інших будівельних матеріалів, а й максимально ввібрати їх, не давши патьоки спуститися нижче смужки скотчу.
  2. Клейка частина малярної стрічки виконана з натурального каучукового (рідше, високоякісного акрилового) клею, який має неймовірну здатність дуже міцно триматися на поверхні, але при цьому легко і безслідно видаляється в міру настання такої необхідності.

Область застосування малярного скотчу

Незважаючи на простоту інструменту, сфера застосування малярського скотчу досить широка. З його допомогою Ви можете:

  • Розмежувати зони фарбування, отримавши ідеально рівний стик фарб різного кольору
  • Захистити від випадкових бризок, потік та мазків прилеглі до зони фарбування поверхні – стеля, плінтуса, двері та вікна
  • При установці дверей, захистити від монтажної піни коробку та полотно дверей

Крім очевидних сфер застосування, малярський скотч також використовують для:

  • Запобігання ковзанню свердла по гладкій поверхні – кахлю, плитці та інших: просто приклейте на розмітку шматочок скотчу і починайте свердлити.
  • Отримання рівного, без сколів, зрізу дерева – перед початком розкривання, проклейте місце майбутнього розрізу скотчем
  • Для легкого кріплення поліетиленової плівки, необхідної для захисту меблів та інтер’єру в процесі ремонту.

Крім того, за допомогою малярського скотчу зручно маркувати та упаковувати предмети – адже на його поверхню легко нанести необхідні позначки.

Як вибрати малярський скотч

У сучасних будівельних магазинах Ви легко знайдете малярський скотч будь-якої довжини, ширини та вартості.

Однак, як не помилитися з якістю стрічки, що купується? У цьому Вам допоможуть кілька порад.

Для початку зверніть увагу на товщину скотчу. Для побутового застосування оптимальним варіантом буде 125 мкм – міцності та адгезії такої стрічки Вам буде достатньо.

Вивчіть також параметри, за яких виробник обіцяє збереження робочих властивостей малярського скотчу – температуру навколишнього середовища (деякі марки обіцяють коректну роботу малярського скотчу та відсутність слідів клею після видалення стрічки при температурі до +110 градусів за Цельсієм), стійкість до впливу агресивних рідин, таких як розчинник, а також вологостійкість стрічки.

Переконайтеся, що даний варіант малярського скотчу підходить для приклеювання до поверхні, з якою Ви працюватимете – металу, дереву, гумі, мінеральним матеріалам.

Ознайомившись із технічними характеристиками та купивши відповідний варіант креп-стрічки, Ви значно спростите собі завдання з ремонту приміщення.

Якось спробувавши виконати малярські роботи за допомогою малярського скотчу, Ви зможете оцінити всю незамінність цього маленького помічника, який однаково корисний і в ремонтній справі – і у вирішенні цілого ряду побутових питань.