Як вибрати фарбу по дереву?

Фарба по дереву для внутрішніх робіт

Екологічність, довговічність та природна краса будматеріалів з натурального дерева – ніколи не вийде з моди. З давніх-давен і по сьогоднішній день, дерево активно використовується для обробки внутрішнього простору приміщень. Однак, крім хороших якостей деревини, всім відомі і її слабкості: схильність до впливу вологи, мікроорганізмів, комах та інших зовнішніх факторів. Це не означає, що потрібно перестати використовувати дерево в інтер’єрі. Правильно обрана фарба по дереву, – без запаху, пожежо- та вологостійка – допоможе Вам захистити дерев’яні деталі інтер’єру від будь-яких бід.

краска по дереву

Як правильно вибрати фарбу по дереву для внутрішніх робіт

Вибираючи фарбу по дереву для внутрішніх робіт, керуйтеся такими параметрами:

 • Вогнетривкість – неймовірно важливий параметр для легкозаймистої деревини
 • Текстура – ​​в міру густа фарба дозволить створити рівний шар покриття без розлучення
 • Світло- та вологостійкість – колір фарби має бути стійким до вигоряння та надійно оберігати деревину від впливу вологи
 • Безпека для людини – фарба має бути нетоксичною, екологічно чистою, без запаху
 • Стійкість до стирання – цей параметр особливо важливий при необхідності пофарбувати підлогове покриття, що піддається високому експлуатаційному навантаженню. У випадках з іншими поверхнями, зносостійкість фарби допоможе Вам без зайвих складнощів доглядати поверхню, не боячись пошкодити декоративне покриття
 • Швидке висихання – це властивість допоможе заощадити час та знизить ризик випадково зіпсувати декоративне покриття
 • Високі захисні властивості – вони допоможуть надійно захистити вироби з дерева, а отже – продовжити термін їхньої служби.

Крім того, фарба повинна бути простою в роботі та догляді, а також мати багату палітру красивих відтінків.

Більшість виробників обіцяють споживачам усе перераховане вище, проте, вибираючи фарбу, слід пам’ятати, що хороший будівельний матеріал – не може бути дешевим, і, при можливості, звертати увагу на фарби дорожчого цінового сегмента від надійних європейських виробників.

Виды красок для внутренних работ по дереву

Краски по дереву бывают различных разновидностей:

 • Масляные
 • Алкидные
 • Акриловые
 • Полиуретановые
 • Водно-дисперсионные

Масляные краски, ввиду резкого запаха и высокой токсичности материала, – не стоит применять для работ внутри помещения. Однако, они обеспечивают высокую защиту дерева от гниения и внешних воздействий, поэтому их часто используют для наружных работ.

Алкідні фарби – створені за допомогою рослинної смоли, швидковисихаючі та надійні лакофарбові склади, які створюють на поверхні дерева тонку захисну плівку, що забезпечує надійний захист від вологи, грибка та шкідників. Крім того, алкідні склади відрізняються високою термостійкістю, довговічністю та доступною ціною.

Поліуретанові фарби – чудово запобігають гниттю деревини, що дозволяє успішно застосовувати їх для зовнішніх робіт. Також існують у двохкомпонентних варіантах, що надають красивий глянсовий блиск поверхні, що фарбується і допомагають виправити невеликі її дефекти – такі поліуретанові фарби використовуються для робіт всередині приміщення.

Акрилові фарби – найпопулярніший у сучасних реаліях вид фарби. Це фарба для внутрішніх робіт по дереву без різкого запаху, що має високі експлуатаційні характеристики і довгий термін служби (більше 10 років), екологічна і зносостійка, що дозволяє успішно використовувати її і для зовнішніх робіт. Як розчинник в акрилових фарбах використовується вода, яка випаровується після нанесення, після чого покриття стає морозостійким.

Водно-дисперсійні фарби – дуже прості у використанні і довговічні: термін служби такого покриття становить від 4 до 8 років. Однак все це актуально тільки для фарб від хорошого виробника.

Как снять старую краску с дерева

Як зняти стару фарбу з дерева

Визначившись із вибором фарби, слід розпочати підготовчі роботи з її нанесення. І першим кроком, звичайно, має бути видалення старого лакофарбового покриття. На цьому етапі постає питання: як зняти стару фарбу з дерева максимально швидко та ефективно? Для цього існує три способи:

 • Механічний
 • Хімічний
 • Термічний

У першому випадку стара фарба видаляється за допомогою наждакового паперу або металевої щітки. Такий спосіб доступний за ціною і не потребує придбання спеціальних інструментів. Однак він забирає багато часу і нерідко призводить до пошкодження виробу.

У другому випадку Вам доведеться придбати спеціальний засіб для зняття фарби з дерев’яної поверхні. Засіб розм’якшить шари старої фарби і її можна буде легко зняти шпателем. Мінусом такого способу є висока токсичність.

У третьому випадку Вам знадобиться будівельний фен. Нагрівши поверхню, Ви зможете легко видалити залишки старої фарби шпателем. Однак, як і у випадку з механічним видаленням фарби, цей спосіб небезпечний можливістю пошкодити дерев’яну поверхню, крім того, забере чимало часу.

Виходячи з вищевикладеного, можна дійти висновку, що найщадніший спосіб зняти стару фарбу з дерева – це використовувати хімічний метод.

Знявши старе декоративне покриття з дерев’яної поверхні, не забудьте добре прогрунтувати його перед новим фарбуванням – таким чином, нове декоративне покриття служитиме Вам набагато довше.