ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ ВАЛИК ДЛЯ ФАРБУВАННЯ СТІН І СТЕЛІ?

Немає більш простого та ефективного способу освіжити інтер’єр, ніж пофарбувати стіни та стелю. А, враховуючи, що таке фарбування – досить нескладна справа, багато людей вважають за краще справлятися із цим завданням самостійно. Незважаючи на відносну простоту процесу, якщо Ви наважилися пофарбувати стіни або стелю своїми руками, перед Вами неодмінно постане завдання правильного підбору фарби та інструментів – адже саме від них залежить успіх ремонтних заходів. І щоб не помилитися з вибором, Вам все-таки знадобляться деякі знання, якими володіють професіонали.

Как правильно выбрать валик

Валик, малярський пензель чи фарбопульт?

Для фарбування плоских поверхонь великої площі, таких як стіни або стеля, найзручніше використовувати валик – він значно скорочує не тільки витрату фарби, але й час, що витрачається на проведення фарбування, дозволяючи отримати якісний результат у короткий термін. Однак, завітавши до будівельного магазину з метою придбати валик для фарбування, Ви побачите, що всі вони відрізняються не тільки розміром самого валика та довгої ручки, але також виглядом і довгим ворсом шуби – м’якого тканинного покриття валика. І для того, щоб зробити правильний вибір, Вам потрібно розуміти які існують валики для фарбування стін і який з них найкраще підійде для Вашого конкретного випадку.

Види валиків для фарбування

Отже, чим відрізняються різні валики для фарбування? Насамперед, розмірами. Приступаючи до ремонту, слід правильно підібрати ширину та діаметр валика. Для фарбування великої площі поверхні, слід використовувати широкий валик, але також Вам знадобиться купити маленький валик шириною 3-5 см – для зручного фарбування вузьких зон, таких як дверні укоси. Крім того, маленький валик нагоді для акуратної роботи з краями площі, що фарбується – зонами вздовж плінтуса і стелі.

Визначивши розмір валика, необхідно розібратися з параметрами шуби. Шуба буває:

  • Поролонова
  • Нитяна
  • Велюрова
  • З натурального хутра,

а також існують спеціальні фактурні моделі валиків, які дозволяють створювати різні малюнки на стінах.

Для чого використовується поролоновий валик

Плюсом поролонового валика є досить низька вартість інструменту, тому багато людей, за незнанням, купують саме його. Якщо Ви не маєте професійних малярських навичок, то використовувати поролоновий валик для нанесення фарби не рекомендується, краще скористатися ним для нанесення ґрунтовки або при необхідності нанести клей. При роботі з поролоновим валиком слід враховувати 2 особливості інструменту:

  • наносити грунт або фарбу таким валиком варто обережно, уникаючи високої інтенсивності роботи, оскільки поролоновий валик створює багато бризок, псуючи результат фарбування;
  • поролоновий валик схильний залишати бульбашки фарби або ґрунту – Ваше завдання уважно стежити за тим, щоб на поверхні, що фарбується, не залишилося бульбашок, оскільки, згодом, у цих місцях фарба лопне і стане відшаровуватися.

Нитяний, хутряний та велюровий валик – вибираємо правильно

Ворсисті валики бувають із синтетичним ворсом (поліамідні), натуральним хутром, а також із велюровим ворсом.

Якщо Ви вибрали фарбу на органічній основі, оптимальним варіантом для Вашого випадку стане валик з хутром з натуральних матеріалів – такий варіант вбирає мало фарби, заощаджуючи її витрату, а також рівномірно розподіляє фарбу по поверхні, що фарбується, не залишаючи розлучень та потіків. Неприємність, яка може чекати на Вас при роботі з такими валиками – випадання ворсинок і їх прилипання до поверхні стіни або стелі. Уникнути цієї проблеми можна, купуючи валики надійних та якісних виробників.

Велюрові валики мають всі переваги хутряних валиків, але при цьому відрізняються ще більш рівномірним нанесенням фарби: пофарбована з їх допомогою поверхня виглядає неймовірно гладкою і акуратною. Тому їх часто використовують для лакування поверхонь. Однак, є у них і неприємна особливість – завдяки рівномірному тонкому шару, яким велюровий валик покриває поверхню, – на ній добре помітні всі нерівності.

Що стосується ниткових валиків – їх використовують у тих випадках, коли швидкість роботи важливіша за її результат, адже вони дозволяють швидко пофарбувати поверхню, але залишають дуже багато бризок.

Як вибрати довжину ворсу валика

Вибирати довжину ворсу валика слід, спираючись на наявність на стіні нерівностей та враховуючи їхню глибину. Формула проста: чим глибше нерівності на поверхні, що фарбується (наприклад, Ви хочете пофарбувати шпалери з глибоким малюнком), тим довше повинен бути ворс.

Яким валиком фарбувати стелю?

Для фарбування стелі категорично не можна використовувати поролонові валики, так як вони залишають на поверхні бульбашки, що фарбується. Велюровий валик і валик з коротким ворсом також не рекомендується використовувати, так як вони набирають мало фарби. Натомість, найкраще скористатися валиком з шубкою з натуральних матеріалів, ворсом середньої довжини або навіть подовженими ворсинками. Не забудьте, що для фарбування стелі Вам знадобиться валик із довгою та зручною ручкою, адже Вам доведеться довго тримати валик у витягнутій руці.

Тепер Ви знаєте, як правильно вибрати валик для фарбування стін та стелі. Маючи отримані знання, Ви зможете легко впоратися з ремонтом, адже від грамотно обраного інструменту – залежить половина успіху заходу.