Як поліуретановий лак для дерева здатний захистити деревину.

полиуретановый лакЗ найдавніших часів і до сьогодні, деревина є улюбленим матеріалом для будівництва та оздоблення житлових будинків. Екологічний та теплий, затишний та естетичний натуральний матеріал має безліч переваг та всього один недолік: деякою примхливістю до умов експлуатації – мікроклімату приміщення та механічних пошкоджень.

Однак, сучасний ринок будівельних матеріалів пропонує нам безліч спеціальних продуктів, здатних допомогти деревині якомога довше зберігати свій надзвичайно привабливий зовнішній вигляд та успішно протистояти негативним зовнішнім впливам.

У цій статті ми поговоримо про те, що таке поліуретановий лак для дерева, як він може прикрасити дерев’яну поверхню та значно покращити її експлуатаційні характеристики, зносо- та вологостійкість.

Поліуретанові лаки як найкращий засіб для захисту деревини

Грунтуючись на досвіді та відгуках професіоналів та простих споживачів, можна сміливо говорити про те, що поліуретанові лаки давно зарекомендували себе як найкращий засіб для захисту деревини, паркетних підлог, дерев’яних меблів, наливних підлог, полімерних покриттів та бетонних поверхонь від вологи, механічних пошкоджень та зносу. .

У переважній більшості випадків, говорячи про захист деревини, ми насамперед маємо на увазі захист дерев’яної підлоги. На сьогоднішній день, найнадійнішим і найпопулярнішим засобом для захисту деревини є поліуретановий лак для підлоги, який не має нічого спільного зі звичними лаками з різким запахом, довгим терміном висихання і низькою стійкістю до таких пошкоджень, як подряпини, відколи або вм’ятини від важких меблів. . Навпаки, сучасний поліуретановий лак для підлоги від хорошого європейського виробника відрізняється високим ступенем безпеки для людини, швидким висиханням, вражаючою міцністю та довговічністю. А все завдяки особливому складу, який дозволяє:

  • Глибоко проникнути в структуру деревини, надавши їй не лише високу міцність, а й еластичність
  • Створити на поверхні дерева міцну прозору плівку, яка значно покращує зовнішній вигляд деревини, наголошуючи на її природній структурі; і, крім того, не жовтіє згодом, не розтріскується і не відшаровується
  • Надати поверхні високі показники стійкості до впливу УФ-променів, вологи та перепаду температур
  • Мінімізувати ймовірність грибкових та бактеріальних заражень, а також ймовірність залучення гризунів та шкідливих комах
  • Самостійно вибрати майбутній дизайн поверхні деревини – сатинований або глянсовий
  • Використовувати поліуретановий лак для дерева навіть для зовнішніх робіт — він чудово справлятиметься зі своїм завданням не лише у важких кліматичних умовах, а й у суворих умовах морського середовища
  • Не хвилюватись про безпеку – матеріал зовсім не токсичний і може застосовуватися навіть для дитячих кімнат або закладів.

Поліуретановий лак для дерева: як вибрати?

Залежно від надійності та сумлінності виробника, поліуретанові лаки для дерева можуть сильно відрізнятися один від одного не тільки за ціною, а й з безпеки складу для людини. Крім того, поліуретанові лаки відрізняються також видом складу і можуть бути:

  • Однокомпонентними
  • Двокомпонентні.

У разі використання двокомпонентного поліуретанового лаку для дерева Вам доведеться самостійно готувати склад: змішати затверджувач і основу в пропорціях, вказаних виробником в інструкції. Готову суміш слід застосувати протягом 4-5 годин.

Більш зручним варіантом, що не вимагає попереднього приготування або змішування, є готовий до вживання однокомпонентний склад на основі алкідно-уретанових смол, який, як правило, є універсальним варіантом для захисту будь-якої дерев’яної поверхні: від паркету – до дерев’яних меблів або альтанки на дачі .

Здійснюючи ремонт свого будинку, кожен з нас хоче надійно захистити з такою любов’ю підібрані, і, як правило, дорогі, оздоблювальні або будівельні матеріали з деревини: щоб вони могли прослужити нам у первозданному вигляді якомога довше. На щастя, сьогодні знайти надійний засіб для захисту деревини не так вже й складно. Поліуретановий лак для дерева від європейського виробника лакофарбової продукції, що добре зарекомендував себе, з бездоганною репутацією – стане надійним захистом для різних елементів інтер’єру Вашого будинку.