Як пофарбувати стіни водоемульсійною фарбою?

Гарне та затишне житло завжди піднімає настрій своїм мешканцям, тому всі ми намагаємось підтримувати зовнішній вигляд домашнього інтер’єру на належному рівні, своєчасно оновлюючи декоративне покриття стін та усуваючи дрібні недоліки ремонту.

Як правило, такі нескладні процедури, як фарбування стін, цілком можуть виконуватися господарем будинку власноруч, без залучення професіоналів. Однак, якщо Ви не впевнені у своїх силах і хочете отримати професійні рекомендації щодо того, як пофарбувати стіни водоемульсійною фарбою, – у цій статті ми постараємося дати кілька корисних порад.

Як пофарбувати стіни валиком швидко та професійно

Все більше людей вибирають фарбу як декоративне покриття стін – адже, на відміну від шпалер, освіжити такий ремонт або навіть повністю поміняти колірне рішення інтер’єру – досить просто. Найлегший варіант для непрофесіоналів – це якісна водоемульсійна фарба, і метод фарбування за допомогою найуніверсальнішого та найзручнішого інструменту – валика.

Крок 1: визначтеся з кольором фарби та її кількістю

Результат фарбування стін набагато більше залежить від якості фарби, ніж професіоналізму маляра. Якщо Ви хочете отримати бездоганний результат, не варто економити на фарбі. Навпаки, до її вибору слід поставитися максимально відповідально.

Визначившись із якісним та надійним виробником фарби, Ви можете приступити до найприємнішої частини ремонту – добору необхідного кольору. Всі гарні виробники лакофарбової продукції мають багату палітру кольорів, відповідно до якої забарвлюється фарба. За допомогою такої палітри, Ви можете легко вибрати відтінок, який точно відповідає Вашим побажанням.

Підібравши колір, важливо правильно розрахувати витрату фарби, керуючись рекомендаціями виробника та даними про площу стін, що фарбуються. Уважно вивчіть етикетку: Вам знадобиться інформація про час висихання та необхідні для якісного фарбування умови навколишнього середовища.

Крок 2: правильно підготувати стіни під фарбування

Якщо вибір якісної фарби – це перша половина успіху ремонтних заходів, то правильна підготовка стін під фарбування – його друга половина. Правильна підготовка стіни включає не тільки комплекс певних підготовчих робіт, але також і придбання якісних інструментів-помічників, серед яких найважливішими є малярний скотч та валик. Саме від цих інструментів залежить якість нанесення фарби, а отже, і кінцевий результат робіт.

Озброївшись скребком і наждачним папером, видаліть з поверхні стін стару фарбу, після чого знежирте її за допомогою спеціальних засобів (Уайт-спірит, Антисилікон та інші). У разі виявлення дрібних дефектів стіни (тріщин, сколів) – усуньте їх за допомогою шпаклівки. Ретельно пропилососьте: повітря та поверхні приміщення повинні бути повністю очищені від суспензії дрібних частинок пилу та будівельних відходів.

Після остаточного висихання шпаклівки, нанесіть на стіни в 2-3 шари якісну акрилову ґрунтовку – вона покращить адгезію фарби з матеріалом стіни, завдяки чому фарба «ляже» максимально рівно та красиво. Завдяки ґрунту також значно зменшується витрата фарби.

Попередньо знеструмивши приміщення, зніміть зі стін розетки та вимикачі. При необхідності зніміть радіатори опалення, попередньо перекривши вентилі та спустивши з радіатора воду. Захистіть поліетиленовою плівкою предмети інтер’єру, якщо вони залишилися в приміщенні, заклейте малярським скотчем плінтуса і дверні косяки, захистіть за допомогою плівки і малярського скотчу двері, вікна та підлоги – повірте, набагато простіше зайві півгодини провозитися із захистом предметів інтер’єру від фарби. відтирати крапельки фарби від усього, що було у кімнаті.

Підготувавши стіни, подбайте про власну безпеку: Вам знадобляться захисні окуляри та рукавички. Переодягніть одяг, який можна буде без жалю викинути після ремонту.

Переконайтеся, що всі необхідні матеріали та інструменти знаходяться у Вашому розпорядженні:

  • Захисні окуляри та рукавички
  • Фарба
  • Малярський скотч
  • Великий валик для фарбування та піддон для фарби, що підходить до розміру валика
  • Маленький валик для фарбування кутів
  • Малярна кисть.

Крок 3: фарбування стін водоемульсійною фарбою

Попри поширену оману, починати фарбування стін слід із найпроблемніших зон: областей навколо дверних косяків та вікон, ділянок стін уздовж плінтусів та стелі, а також кутів кімнати. У цих локаціях Вам допоможе малярський пензель шириною 2-5 сантиметрів і маленький валик.

Почніть нанесення фарби з області одвірків, потім перейдіть до зони навколо вікон, над плінтусами і вздовж стелі. Пофарбуйте кути та області навколо розеток та вимикачів. Намагайтеся дотримуватись прямих ліній і наносити фарбу максимально рівномірно, відразу ж у міру виникнення розтушовуйте потіки та крапельки фарби. Найскладніший етап – позаду.

Заповніть великий піддон для фарби на третину його об’єму. Декілька разів прокатив валик у фарбі, повторіть процедуру у верхній частині лотка – так фарба розподілиться рівномірніше.

Тепер, озброївшись великим валиком, почніть фарбувати поверхню стін вертикальними рухами, керуючись тими самими правилами, що і при фарбуванні проблемних зон – наносите фарбу рівномірно, відразу виправляючи потіки, дотримуйтесь прямих ліній нанесення фарби. Пам’ятайте, що фарба підсихає досить швидко, тому будь-які огріхи фарби слід виправляти негайно.

Зазвичай, для отримання якісного результату слід нанести 2-3 шари фарби. Наносите кожен наступний шар лише після повного висихання попереднього.

До моменту висихання фарби, переконавшись у тому, що фарбування зроблено рівномірно і виправляти нічого не потрібно, Ви повинні зняти малярський скотч. Видаліть його обережно, намагаючись не пошкодити краї пофарбованих ділянок.

Залишіть покриття висихати на час, вказаний виробником на етикетці фарби. У цей період намагайтеся уникати попадання пилу, бруду та будь-яких дрібних частинок у відремонтоване приміщення, адже, осівши на свіжій фарбі, вони можуть зіпсувати результат Ваших праць.

Забарвивши стіни за допомогою нашої інструкції, Ви будете здивовані тим, наскільки хороший результат може отримати непрофесіонал, використовуючи якісну фарбу та малярські інструменти.