Як не помилитися у виборі підрядника для ремонту та будівництва

При проведенні будівельно-ремонтних робіт, чесні та висококваліфіковані майстри – буквально на вагу золота. Саме від правильного вибору будівельно-ремонтного підрядника залежить більша частина успіху підприємства. При грамотному підході до вибору підрядника, будівництво будинку або ремонт квартири принесуть Вам мінімально можливий клопіт, а також суттєво заощадять Ваші фінансові кошти.

Про те, за якими критеріями можна вибрати підрядника для ремонту та будівництва приміщення, ми й поговоримо у цій статті.

Як вибрати підрядника для ремонту та будівництва

Найчастіше, коли мова заходить про пошук хорошого підрядника для будівельних робіт, люди орієнтуються на досвід і поради знайомих, або шукають відгуки про компанії в мережі Інтернет.

Однак, є список критеріїв, за якими Ви можете самостійно визначити, чи варто дана компанія Вашої довіри чи краще пошукати іншу.

Как не ошибиться в выборе подрядчика для ремонта и строительства

Збір первинної інформації про підрядника

Щоб не помилитися у виборі підрядника для будівництва, з’ясуйте наступну інформацію:

 1. Скільки років компанія надає свої послуги на ринку будівельних та ремонтних робіт.
 2. Яка кількість об’єктів була побудована або відремонтована компанією за цей час, чи є серед них подібні до того, що хочете побудувати Ви.
 3. Чи готова компанія надати своє портфоліо, а також яким чином готова підтвердити, що продемонстровані фотографії та дизайн-проекти об’єктів справді існують не тільки на папері, і справді збудовані саме цією компанією.
 4. Скільки майстрів працюють у компанії на постійній основі, як часто підрядник укладає договір субпідряду зі сторонніми майстрами. Яку спрямованість фахівці наймаються.
 5. Чи бере підрядник на себе відповідальність укласти грамотний та докладний договір, в якому зобов’язується надати гарантію на свою роботу, закріпити приблизний розрахунок вартості робіт та строки їх виконання.
 6. Надає компанія послуги «під ключ», чи готовий підрядник займатися не тільки будівництвом/ремонтом, але також пошуком та закупівлею необхідних будівельних матеріалів за гарною ціною, погодженням проекту в державних інстанціях та іншими поточними питаннями, не залучаючи Вас.
 7. li>

 8. Чи готова компанія пустити Вас на об’єкт, що будується/ремонтується для того, щоб Ви могли особисто оцінити якість роботи співробітників організації.

Зібравши цю інформацію, можемо розпочинати аналіз отриманих відомостей, докладно зупинившись кожному пункті.

Аналіз зібраної інформації про підрядника інформації

Насамперед слід звернути увагу на вік компанії – у підрядника, досвід роботи якого становить менше 3-5 років, може виявитися недостатньо досвіду проведення необхідних Вам робіт, тому радимо Вам звернути увагу на компанії, чий трудовий стаж становить від 3 і більше років. .

Ознайомившись із портфоліо компанії, зверніть увагу на те, чи достатня кількість об’єктів, схожих з Вашим, була побудована/відремонтована організацією. Наприклад, якщо Ви хочете побудувати будинок з червоної цегли, а в портфоліо компанії присутні тільки дерев’яні будинки або будинки з пінобетону – не можна бути впевненим у тому, що підрядник має достатньо досвіду для того, щоб побудувати необхідний Вам об’єкт.

Вибравши випадковий об’єкт із портфоліо будівельно-ремонтної компанії, з’ясуйте його адресу та переконайтеся в тому, що він реально існує. Ідеально, якщо компанія зможе надати Вам доступ до об’єкта для оцінки якості робіт, проведених співробітниками організації.

Дізнавшись, як часто підрядник вдається до допомоги сторонніх фахівців, з’ясуйте, спеціалістами якого профілю найбільше цікавиться компанія – найм сторонніх співробітників для здійснення специфічних робіт є нормою, але якщо компанія практично повністю працює за договором субпідряду, – для Вас це може вилитися в зайві фінансові витрати.

Якщо компанія відмовляється укладати договір або договір носить характер типового, завантаженого з Інтернету документа, в якому Ваші права захищені найслабшим і умовним чином, – це говорить не на користь даного підрядника. У хорошій та чесній компанії буде грамотний, докладний договір, в якому буде закріплено приблизний кошторис, гарантійні зобов’язання та терміни виконання послуг, а також прописано умови відшкодування збитків у разі надання послуг неналежної якості.

Якщо компанія бере на себе зобов’язання надати послуги «під ключ» – багато говорить про якість роботи майстрів організації. Однак, не зайвим буде перевірити, чи існує у підрядника необхідний ресурс для надання такої послуги – майстри необхідних спеціалізацій, будівельна техніка, робочі інструменти, можливість закупівлі будівельних матеріалів за дійсно вигідною для Вас ціною, власний штат не тільки будівельників, але також проектувальників, людей, які займуться погодженням будівництва/перепланування об’єкта з державними інстанціями та допоможуть здати будинок в експлуатацію. І, якщо все гаразд, така форма договірних відносин дозволить Вам суттєво заощадити сили, час та гроші.

Як вибрати підрядника для будівництва будинку, побувавши на об’єкті, що будується

На останньому пункті перевірки будівельної організації слід зупинитись докладніше. Одним із найважливіших показників якості роботи будівельно-ремонтної бригади є спостереження за ними в процесі роботи. Вибрати підрядника для будівництва будинку, відвідавши один з об’єктів, що будуються – найлегший і достовірний спосіб перевірити наскільки професійно поводяться майстри, виконуючи роботи.

Попросіть представника компанії про можливість відвідати об’єкт, що ремонтується або будується, з метою оцінити професіоналізм поведінки співробітників. При відвідуванні зверніть увагу на такі моменти:

 • Максимально можлива, враховуючи процес ремонту/побудови, чистота на об’єкті.
 • Відсутність запаху диму або інших ознак, що працівники курять, перебуваючи на об’єкті.
 • Зміст чистових матеріалів у належних умовах та чистоті.
 • Стан інструментів, якими працюють майстри.
 • Зовнішній вигляд будівельників – охайний зовнішній вигляд та наявність форми скажуть Вам про них, як про професіоналів, дуже багато.
Как не ошибиться с выбором подрядчика