Вплив кольорів на пропорції приміщення. Колірні прийоми корекції пропорцій приміщення

Кожен із нас прагне створити гармонійну та затишну атмосферу у своєму будинку. Ми ретельно продумуємо майбутній інтер’єр будинку або квартири, плануємо розстановку меблів та техніки, ретельно та з любов’ю підбираємо колірну гаму для обробки поверхонь, декору та текстилю. Але нерідкі випадки, коли в приміщенні є недоліки, які практично неможливо усунути за допомогою правильної розміщення меблів або гарного декору – низькі стелі, маленька площа або неправильна форма кімнати. І в цьому випадку нам на допомогу приходить Його Величність Колір.

Професійні дизайнери стверджують, що колірна гама є найважливішим інструментом дизайну, основою майбутнього інтер’єру, яка впливає не тільки на настрій та психоемоційний стан людини, але також з її допомогою можна скоригувати невдалі пропорції приміщення та приховати його недоліки, візуально виділити головне та відвести на другий план другорядне. Про те, як керувати кольором і змусити поєднання кольорів працювати на Вас – ми і поговоримо в цій статті.

Як колір впливає на сприйняття приміщення

Колірна гама інтер’єру – це не тільки затишок та Ваші особисті смакові уподобання. Якщо пропорції приміщення Вас з будь-яких причин не влаштовують, – за допомогою правильного підбору кольорів для обробки стін, підлог та стелі, Ви можете скоригувати найрізноманітніші недоліки простору.

Проблема №1: маленька площа простору

Мабуть, однією з найактуальніших проблем сучасних міських мешканців є недостатня площа приміщення. Велику істину про те, що в обробці невеликого приміщення не можна використовувати темні кольори, а слід, навпаки, використовувати максимально світлі відтінки, – знають, напевно, всі. А ось про колірні поєднання, які застосовують дизайнери для візуального розширення простору – тільки професіонали.

Щоб візуально збільшити невелике приміщення, спробуйте скористатися наступним прийомом: використовуйте для обробки підлоги темні тони, а для обробки поверхонь стелі та стін світлі. Цей колірний тандем чудово впорається із завданням візуально зробити приміщення більш просторим.

Проблема №2: вузький простір

Якщо приміщення має витягнуту форму, візуально скоригувати цей недолік допоможе наступний прийом: використовуйте для оформлення підлоги та стелі темні відтінки, а для стін світлі. Таке рішення кольору візуально «розсуне» стіни, скоригувавши неправильні пропорції приміщення.

Проблема №3: ​​квадратне приміщення

Якщо ж, навпаки, Вам необхідно візуально «витягнути» приміщення квадратної форми, – виділіть горизонталі: оформіть підлогу та стелю у світлих тонах, а для обробки стін – використовуйте темніші. Такий прийом допоможе зробити простір візуально витягнутішим. Також, можна використовувати ще один ефективний прийом корекції кольорів пропорцій приміщення: зробіть світлими підлогу, стелю і дві паралельні стіни, а другі дві паралельні стіни – оформіть в темних тонах. За допомогою цього прийому приміщення зорово «витягнеться» у напрямку до світлих стін.

Ще один спосіб скоригувати квадратне приміщення, який допоможе зробити кімнату вужчою і довгою, це оформлення двох паралельних стін у світлих тонах, а двох паралельних стін, підлоги і стелі, що залишилися, – у темних. Такий прийом зробить приміщення вже, а за рахунок темних підлог та стелі – приміщення стане витягнутим по довжині.

Проблема №4: надто витягнуте приміщення

Візуально збалансувати занадто довге, витягнуте приміщення допоможе простий прийом: оформіть далеку стіну приміщення у темних тонах, (можна за принципом акцентної стіни) в той же час, бічні стіни та стеля – залиште світлими.

Проблема №5: занадто велике приміщення

Необхідність візуально розширити невеликий простір – зустрічається повсюдно. Однак, іноді також виникає необхідність візуально зменшити приміщення великої площі. У цьому Вам допоможе простий дизайнерський прийом: залиште стелю світлим, тоді як підлогу та стіни оформіть у темних тонах. Таке оформлення допоможе візуально зменшити площу простору.

Проблема №6: низька стеля

Складність, актуальна для мешканців знаменитих «хрущовок» – низькі стелі, які створюють неприємне відчуття, що давить. Скоригувати цей недолік допоможе наступний прийом: пофарбуйте стіни яскравим, насиченим, темним відтінком, в оздобленні підлоги також використовуйте темні кольори, а ось стеля залиште світлим. Насичений і рівний колір стін візуально «витягне» їх вгору, темна підлога додасть глибини, а світла стеля – ніби парить над цією композицією.

Більше повітря та світла

Якщо Ви любите відчуття легкості та вільний простір, – використовуйте для обробки всіх поверхонь приміщення білий колір. Таке рішення подарує необмежені можливості для розміщення акцентів та декорування приміщення, а також подарує відчуття абсолютної свободи та простору.

Якщо пропорції приміщення з будь-якої причини Вас не влаштовують – не поспішайте зносити стіни або продавати нерухомість. Грамотно використовуючи дизайнерські прийоми поєднання кольорів, Ви зможете скоригувати недоліки приміщення та створити свій ідеальний інтер’єр.