ТОП – 5 помилок у дизайні інтер’єру та як їх уникнути

Мріючи про новий, стильний інтер’єр для свого будинку, ми намагаємося у найдрібніших деталях уявити елементи майбутньої обстановки. Ось тут стоятиме шафа, тут ліжко, а тут диванна група, завжди готова комфортно розмістити гостей вдома. Однак, закінчивши ремонт і розставивши меблі, іноді ми з подивом виявляємо, що шафа не вписується у відведене для нього місце, об ліжко – постійно спотикаються домашні, а розташування диванної групи не дає можливості влаштуватися з комфортом для невимушеної розмови з гостями.

На жаль, помилки в дизайні інтер’єру – не є рідкістю, і, найгірше, часто, наявне планування не дає можливості щось виправити без проведення нового ремонту. Тому краще заздалегідь дізнатися, які помилки в дизайні інтер’єру люди роблять найчастіше і як можна їх уникнути.

Помилка №1: люстра серед стелі

Ідея висвітлювати приміщення за допомогою одного-єдиного джерела світла, розташованого в середині стелі, – не тільки не актуальне, але і дизайнерське рішення, що важко виправити. Всупереч традиції, якою слідували ще наші бабусі, давайте подивимося на цю ситуацію критично: світла від одного джерела – недостатньо, кути приміщення провалюються в темряву, приміщення здається менше, тьмяніше і похмуріше, а також Ви втрачаєте можливість підкреслити зонування простору або цікаві деталі інтер’єру при допомоги світла. Замість цього, на стадії ремонту, продумайте розташування популярного багаторівневого освітлення, яке наповнить простір світлом, зробить його візуально більше і об’ємніше, а також допоможе Вам підкреслити необхідні деталі і зони.

Помилка №2: вимикачі в шафі та розетки у важкодоступних місцях

Про вимикачі, для доступу до яких довелося вирізати задню стінку шафи, складають не лише легенди, а й анекдоти. Якою б смішною та безглуздою не здавалася ця помилка, — навіть у наші дні така ситуація не є рідкістю. Щоб уникнути подібної анекдотичної ситуації у Вашому будинку, заздалегідь вирішіть, де будуть стояти меблі та побутова техніка, розплануйте під їхнє розташування розетки та вимикачі, а також, не забудьте додати по кутах кімнати запасні розетки, краще навіть подвійні.

Помилка №3: ​​меблі під стінами

Класичною помилкою при самостійному створенні дизайну інтер’єру для приміщення є розташування меблів по периметру кімнати. Меблі, розташовані вздовж стін і по кутах, особливо габаритні, – створюють відчуття захаращеності і з’їдають вільний простір. Якщо площа приміщення дозволяє, краще використовуйте меблі для зонування площі – відокремте гостьову зону від інших за допомогою затишного диванчика, а робочий простір оформіть за допомогою мінімалістичного столика та стелажу для книг.

Помилка №4: непродумана система зберігання

Одна з найбільших проблем, з якою стикаються щасливі власники нового інтер’єру, – недолік і непродуманість систем зберігання. В результаті захаращення речами, які просто нікуди акуратно скласти — будь-який, навіть найстильніший інтер’єр, перетворюється на звичайний, неакуратний і неохайний будинок невизначеного стилю. Плануючи дизайн інтер’єру, передбачте місце для створення достатньої кількості закритих зон зберігання – це допоможе утримувати приміщення в чистому та охайному вигляді.

Помилка №5: однотонність і страх експериментувати з квітами

Через побоювання експериментувати з колірним настроєм інтер’єру, безліч людей вирішує «убезпечити» себе, вибравши один, модний у цьому сезоні колір. В результаті виходить простір, наповнений предметами однакового кольору, перебувати в якому буде як мінімум психологічно дискомфортно.

Здатність експериментувати з кольором – справжнє мистецтво, якому навчаються не один рік. Щоб не допустити одну з найпоширеніших помилок в дизайні інтер’єру і не створити монохромний інтер’єр, — погортайте журнали з актуальними дизайнами інтер’єру, виберіть колірну гаму, що сподобалася, і оформіть приміщення в декількох відтінках, що поєднуються, а також не забудьте зробити один яскравий акцент.

Створюючи інтер’єр своєї мрії, не полінуйтеся візуалізувати свій задум – таким чином, Ви зможете наочно побачити, де у Вашому плані закралися помилки чи недоліки та виправити їх ще на стадії планування простору.