Тепла підлога. Плюси і мінуси. В яких зонах він потрібний? Який вид теплої підлоги краще вибрати?

Уявіть, як приємно в холодну зимову пору року, вибравшись з ліжка, пройтися босими ногами теплою підлогою і заварити собі чашку гарячої ароматної кави.

Тепла підлога – це ідеальний інструмент для того, щоб опалювати приміщення. Завдяки тому, що, згідно із законами фізики, теплі повітряні маси переміщуються знизу вгору, тепла підлога дарує максимально комфортну температуру навколишньому простору – близько 23-24 градусів за Цельсієм на рівні ніг, та 18-20 градусів на рівні голови. Особливо зручне та вигідне застосування теплої підлоги в будинках з високими стелями – адже специфіка роботи системи допомагає скоротити до 50% витрат на опалення завдяки мінімізації теплових втрат у верхніх частинах приміщення – через перекриття та верхню частину стін.

Крім комфортної температури простору, Ви матимете можливість отримати ні з чим не порівнянне задоволення наступати босими ногами на теплу поверхню, замість тремтіти від холоду на крижаному кахлі. Однак, як і все в цьому світі, система тепла підлога має свої плюси та мінуси, а також особливості роботи. Якщо Ви мрієте про теплі підлоги у своєму житлі – у цій статті Ви знайдете інформацію, яка допоможе Вам зробити правильний вибір.

Теплый пол. Плюсы и минусы.

Види теплої підлоги.

Теплі підлоги бувають водяні та електричні. Електричні, у свою чергу, поділяються на:

  • Кабельні
  • Тонкі нагрівальні мати
  • Плівкові інфрачервоні системи.

Переваги та недоліки теплої підлоги різних видів

Водяна тепла підлога

Що стосується водяних систем теплої підлоги, незважаючи на відсутність у законодавстві України прямої заборони на їх розміщення в багатоквартирних будинках з центральним опаленням, більшість експертів все ж таки рекомендує використовувати їх тільки в квартирах з автономним опаленням або в приватних будинках – це і є основним мінусом водяної теплої підлоги.

Встановлення водяної системи теплої підлоги в багатоквартирному будинку вимагає оформлення відповідних дозвільних документів, оскільки це пряме втручання у опалювальну інженерну мережу будинку. Крім того, тепла підлога «перетягує» на себе певну частину теплопостачання, таким чином порушуючи тепловий баланс між квартирами, знижуючи тиск і температуру радіаторів опалення у всіх сусідів, які живуть над Вами. Через нестабільність тиску в системі центрального опалення, також велика ймовірність пошкодження (розриву) труби теплої підлоги, прокладеної в цементній стяжці Вашої квартири, що може призвести до затоплення сусідів знизу і трудомісткого ремонту підлоги Вашого житла.

Однак, водяна тепла підлога в приватному будинку або квартирі з автономним опаленням може стати відмінним рішенням. Як і система тепла підлога будь-якого іншого виду, водяна тепла підлога в приватному будинку має ряд переваг:

  • Комфорт.
  • Енергоефективність: завдяки вертикальному розподілу тепла мінімізуються теплові втрати.
  • Можливо використання водяної теплої підлоги як єдиного засобу опалення приміщення. У цьому випадку відсутність радіаторів опалення в інтер’єрі дозволить Вам планувати розміщення меблів без огляду на розташування радіаторів, і, крім того, заощадити корисну площу приміщення.
Теплый пол. Плюсы и минусы.

Кабельна тепла підлога

Електричні кабельні системи теплої підлоги – своєрідна класика даної системи обігріву, яка, втім, постійно вдосконалюється та модернізується. До плюсів такої системи можна віднести відносно невисоку вартість, простоту монтажу, доступність, надійність та довговічність. До мінусів – високе навантаження на електромережу та підвищені витрати на оплату електроенергії.

Нагрівальні мати

Відмінна особливість нагрівальних матів від кабельного теплого підлоги – розміщення кабелів на сітці зі скловолокна, що має основу, що клеїться. Таку систему особливо просто і зручно монтувати – її можна розрізати, отримуючи мати необхідної довжини, а також, завдяки основі, що клеїться, сітка підходить для монтажу на будь-яку поверхню. Однією з переваг використання нагрівальних матів є відсутність необхідності в новій стяжці підлоги, їх можна розміщувати прямо в шарі клею для плитки.

Нагрівальні мати бувають одно-і двожильні. Останні рекомендується розміщувати в приміщеннях, що вимагають дотримання вищих стандартів санітарних вимог – наприклад, у дитячій чи спальні, оскільки електромагнітне випромінювання від таких матів набагато менше. До мінусів системи можна віднести більш високу, порівняно з кабельною теплою підлогою, вартість, а також можливість використання тільки з керамічною плиткою або підлогою з натурального або штучного каменю.

Плівкові інфрачервоні системи

З’явившись в Україні порівняно недавно, інфрачервона тепла підлога успішно завойовує ринок. Якщо всі інші системи теплої підлоги вимагають трудомістких бетонних робіт для встановлення, то інфрачервоні плівкові системи можуть бути змонтовані і запущені в роботу буквально за лічені години. Ця економічна та ефективна система, володіючи товщиною всього близько 0,5 мм, може використовуватися під будь-яке покриття для підлоги сухого монтажу – ламінат, лінолеум, ковролін та інші. До абсолютних переваг плівкових інфрачервоних систем можна віднести можливість обігріву локальних областей – завдяки можливості розміщення систем у будь-якій зоні приміщення, Ви можете обігрівати лише необхідні ділянки: вхід до будинку, місце, де любить грати дитина чи Вашу улюблену зону відпочинку. Це дозволяє суттєво економити як у самому матеріалі, і на рахунках за електрику. Крім того, плівкові інфрачервоні системи коштують значно дешевше за будь-які інші види систем теплої підлоги.

До недоліків системи відноситься той факт, що вона працює від мережі 220В, і, незважаючи на захисну систему автоматичного відключення, а також заземлення – є потенційно небезпечним електричним приладом, а також те, що подібні системи не використовуються як самостійне опалення – найкраще вони працюють як доповнення до основної системи опалення.

Пленочные инфракрасные системы.

Яке покриття для підлоги підійде під теплу підлогу і в яких зонах рекомендується його розміщувати

Класично, тепла підлога замислювалася як комфортне доповнення до основної системи опалення приміщення, і тому найчастіше використовується для зон з холодною кахельною плиткою – санвузла, кухні або передпокою. Інші зони квартири також можуть бути обладнані системою теплої підлоги, згідно з Вашим бажанням та фінансовими можливостями.

При бажанні розмістити теплу підлогу під ламінатом, слід враховувати, чи передбачений подібний варіант виробником ламінату – як правило, якщо це можливо, то на упаковці з ламінатом Ви знайдете відповідне маркування. Також слід пам’ятати, що деякі недорогі види ламінату мають у своєму складі шкідливі для здоров’я людини формальдегіди. При нагріванні, пари формальдегіду можуть почати виділятися в повітря приміщення, що вплине на здоров’я людей, що знаходяться в ньому.

Якщо Ви замислюєтеся про можливість розміщення теплої підлоги під паркетом – слід врахувати, що, хоч це й можливо, але потребує певного досвіду та майстерності від фахівця, який робить укладку паркету. Проблема полягає в тому, що паркет укладається на фанерні листи, які кріпляться до підлоги за допомогою шурупів. Таким чином, укладаючи паркет, дуже легко зачепити шурупом водяну трубу або силовий кабель теплої підлоги. Крім того, під впливом високих температур деревина, з якої виготовлений паркет, може розсихатися і почне скрипіти. Тому, якщо Ви все ж таки зважилися на теплу паркетну підлогу, – слід контролювати показники термостату теплої підлоги. При дотриманні температури до 22 градусів за Цельсієм – проблем із паркетом виникнути не повинно.

Сподіваємося, що завдяки отриманій інформації Ви зможете зробити правильний вибір.