Стиль лофт в інтер’єрі: від старих заводів до шикарних сучасних квартир

Порівняно молодий індустріальний стиль продовжує завойовувати серця людей у ​​всьому світі: лофт популярний не тільки в США, звідки він родом, але його також люблять у Європі, Україні та інших країнах. Найеклектичніший з існуючих стилів, лофт якнайкраще відповідає сучасним трендам на мінімалізм і функціональність: великі площі, велика кількість відкритого простору, незвично високі стелі – лофт вибирають вільні, творчі, але разом з тим практичні люди.

Якщо Вам до душі урбаністичний шик інтер’єру в стилі лофт – у цій статті ми поговоримо про особливості та відмінні риси інтер’єру в індустріальному стилі.

Відмінні риси стилю лофт

Саме слово «Loft» у перекладі з англійської означає «горище». Стиль лофт зародився в Америці середини ХХ століття, де власники фабрик і заводів, змушені переміщувати виробництва на околиці міста, продавали виробничі будівлі, що звільнилися, як правило, представникам богеми. Художники, музиканти та поети творчо підходили до оформлення приміщення, створюючи із занедбаного виробничого приміщення – стильний урбаністичний інтер’єр, в якому потроху стали вимальовуватися певні відмінні риси:

Відкритий простір з високими стелями, вільний від внутрішніх стін та перегородок, виконаний у світлих тонах

  • Неприкриті балки, системи вентиляції та труби
  • Цегляна кладка, бетон та грубе оздоблення поверхонь
  • Мінімалізм та практичні функціональні меблі з металевими елементами
  • Багато світла: великі вікна та відсутність штор
  • Каміни та сходи – родзинка лофт-інтер’єру.

Таким чином, стиль лофт – це відкритий простір, бетонна підлога (або підлога з натуральних матеріалів), цегляна кладка або бетонні стіни, мінімум меблів і високі стелі з неприкритими комунікаціями. Однак, нехай Вас не вводить в оману бюджетність такого інтер’єру, що здається, – насправді, лофт є одним з найбільш витратних в оформленні стилів.

Які кольори використовуються у стилі лофт

Найбільш характерним кольором для лофта є всі відтінки сірого та інші холодні нейтральні тони: білий, металевий, блакитний. Також вітаються різні відтінки коричневого кольору: цегляна кладка, дерев’яна підлога або меблі. Що стосується меблів у стилі лофт – для неї характерне поєднання дерева та металевих елементів, пофарбованих у чорний колір: наприклад, стіл із дерев’яною стільницею та чорними металевими ніжками.

Урізноманітнити фонову спокійну кольорову гаму інтер’єру у стилі лофт допоможуть яскраві акценти: кольорові графіті, поп-арт плакати та навіть дорожні знаки.

Оздоблення стін та підлоги в стилі лофт

При оформленні інтер’єру в стилі лофт оздоблення стін проводиться грубо або взагалі не проводиться. Неприкрита цегляна кладка ідеальна основа для лофта.

Популярним рішенням також є фарбування цегляної кладки в білий або якийсь акцентний яскравий колір або обробка стін фактурною штукатуркою з грубою текстурою.

Що стосується підлог, для лофта характерні:

  • оздоблення підлоги грубими дошками, що часто імітують стару, потерту підлогу
  • бетонна підлога
  • наливна підлога
  • підлога з каменю, керамограніту або плитки.

Кухня в стилі лофт

Класичний лофт не передбачає розподілу простору на кімнату та кухню за допомогою стін – у крайньому випадку, можна використовувати скляну перегородку. Лофт кухня зазвичай відокремлена від вітальні чи їдальні умовно: за допомогою візуальних прийомів.

Для оформлення лофт кухні діють все ті ж загальні правила: грубе оздоблення, максимум вільного простору, мінімалістичні та функціональні меблі. Кухонну техніку бажано вибирати сталевого, залізного кольору. Величезним плюсом оформлення кухні у стилі лофт є відсутність необхідності витрачати сили та гроші на приховування комунікацій – труби та вентиляцію можна і потрібно залишити відкритими. Крім того, плануючи розстановку кухонних меблів, можна керуватися особистими смаковими уподобаннями, порушуючи загальноприйняті правила.

 

Декор для стилю лофт

Лофт – це творчість і свобода, тому Ви можете сміливо прикрашати приміщення незвичайним чином.

У брутальному лофті буде чудово виглядати грубий декор у вигляді ланцюгів, металевих лавок і ліхтарів, дорожніх знаків і навіть власноруч виконаного малюнка на стіні. Безкрайній простір для самовираження і сама суть лофта, що полягає у відмові від загальноприйнятих норм, – дозволить Вам втілити в життя найоригінальніші та сміливіші ідеї. Гамак на ланцюгах, що сусідить із стародавньою китайською вазою, дерев’яні пні замість стільців по сусідству зі старовинним диваном у класичному стилі – всі ці, здавалося б, непоєднувані предмети мирно сусідять один з одним, створюючи неповторну, цільну та органічну, стильну картину.

 

Освітлення

Різні світлові рішення відіграють важливу роль в оформленні приміщення в стилі лофт. Торшери, світильники, лампи та навіть вуличні ліхтарі – всі ці інструменти допоможуть доповнити дизайн інтер’єру, а також зонувати великий простір. Характерними прийомами для лофта є скупчення однакових люстр в одному місці, а також неприкриті дроти, розвішані по стелі або стінах у вигляді своєрідних гірлянд. Одним із популярних рішень є також використання лампочок без плафонів, розміщених в один ряд. Лофт любить велику кількість світла, тому в лофт інтер’єрі має бути багато різних джерел світла.

Максимум свободи та світла, мінімум меблів та декору, незвичайні та оригінальні поєднання: лофт подарує Вам необмежений простір для того, щоб втілити в життя найсміливішу ідею та створити інтер’єр Вашої мрії.