Стабілізований мох в інтер’єрі: оригінальний екологічний тренд 2021

Якщо Ви все ще не знайомі з таким оригінальним і нетривіальним інтер’єрним рішенням, як стабілізований або декоративний мох, – в цій статті ми розповімо про те, що собою представляє живий мох в інтер’єрі приміщення, як правильно за ним доглядати, чому він став інтер’єрним трендом 2021 та як грамотно застосовувати цей оригінальний дизайнерський прийом.

Что таке стабілізований мох?

Стабілізований мох – це натуральна рослина, яка не вирощується штучним шляхом. Готові композиції з моху є нічим іншим, як зібраною в живій природі та обробленою особливим чином рослиною.

З огляду на те, що цей різновид моху насправді є симбіозом водоростей і грибів, багатьом людям декор з моху є розсадником інфекцій, вологості та антисанітарії. Крім того, часто декоративні панно зі стабілізованого моху розміщуються вертикально, на стінках, що викликає у людей цілком природне питання: «Як поливати вертикальні стіни, декоровані мохом?»

Насправді, стабілізований мох не є розсадником інфекції, його не потрібно поливати або якимось особливим чином доглядати його. Перед продажем цього оригінального декоративного елемента інтер’єру, зібраний у природних умовах мох піддають складним маніпуляціям, в результаті яких з рослини витягується його природна волога, а замість неї – вводиться особливий, безпечний для людини та свійських тварин, розчин, що стабілізує. Цей розчин становлює всі біологічні процеси, що відбуваються всередині рослини, воно перестає розростатися і потребуватиме поливу і вологості навколишнього середовища. Натомість, мох набуває корисних для декоративного елемента якості: еластичність, соковитість та варіативність забарвлення, а також гіпоалергенність та абсолютну екологічну чистоту.

Як правильно доглядати стабілізований мох в інтер’єрі?

Догляд за стабілізованим мохом не становить особливої ​​складності. Хоча він і не потребує поливу, проте вологість повітря в приміщенні, де Ви вирішили розмістити декоративне панно з моху – має становити не менше 40%. Однак, старатися теж не варто – надлишок вологи також не піде на користь рослині. Також при виборі місця для розміщення моху слід врахувати, що він не виносить морозів, потрапляння прямих сонячних променів і прямого контакту з вологою. При правильному догляді Ваше декоративне панно з моху прослужить Вам від 5 до 10 років.

Екологічність інтер’єру: актуальний тренд 2021

Зелений колір в інтер’єрі завжди був символом спокою та умиротворення, він вважається корисним для очей і цілюще діє на людей, що перебувають у стані стресу, тому домашні «острівці спокою» з натуральних матеріалів зеленого кольору – будуть дуже доречними для інтер’єрів сучасних міських жителів, що живуть далеко від живої природи і перебувають у стані перманентного цейтноту та стресу. Крім того, композиції з моху дуже приємні навпомацки, дотик до них створює додатковий антистресовий ефект. Однак цим ефектом не можна зловживати: при постійному дотику до моху термін служби панно може суттєво скоротитися.

У попередніх статтях ми вже обговорювали головні інтер’єрні тренди 2021, серед яких особливе місце відведено екологічності інтер’єру. Життя у злагоді з природою та припинення епохи бездумного споживання природних ресурсів – тенденції, які червоною ниткою проходять через усі сфери життя людини у 2021 році. Еко-мотиви та використання натуральних матеріалів стали актуальним трендом та в сучасних інтер’єрах. Стабілізований мох в інтер’єрі – якнайкраще підтримує сучасні еко-тенденції, створюючи в міській квартирі райський куточок живої природи, а його чудові звукопоглинаючі властивості – подарують додатковий затишок та комфорт Вашому будинку.

Як використовувати стабілізований мох в інтер’єрі?

Розібравшись з особливостями догляду та екологічною безпекою декоративного моху, – розглянемо, як використовувати стабілізований мох в інтер’єрі.

Найефектнішим дизайнерським прийомом є використання декоративного моху у вигляді настінного панно або вертикальних садів – так звана фітостена. Складена особливим чином, композиція з моху створює приголомшливу оптичну ілюзію зеленого саду або лісу, що з висоти пташиного польоту.

Оригінально виглядають композиції зі стабілізованого моху, виконані у вигляді панно чи картин, а також мініатюрних арт-об’єктів. Насправді, можливості декоративного моху, воістину, безмежні – від декоративних підлогових килимків – до куль з моху, якими можна прикрасити свічники або вази; від мальовничих пейзажів у картинах – до викладання мохом назви бренду чи іншого слова.

Зважаючи на високі декоративні властивості матеріалу, творчі можливості використання стабілізованого моху в інтер’єрі – можуть бути обмежені лише Вашою фантазією. Тому, прикрасити своє житло за допомогою моху не складе особливих труднощів, і єдине, про що слід пам’ятати – це почуття міри, адже велика кількість декору з моху може легко перетворити Вашу квартиру в житло хобіту або лісового ельфу.