Скандинавський стиль в інтер’єрі – нова класика для сучасної людини

Незважаючи на те, що скандинавський стиль в інтер’єрі не є новим напрямком в оформленні простору, його популярність не падає з часом. Це дозволяє вважати затишний та лаконічний скандинавський стиль інтер’єру – новою класикою у дизайні приміщень.

У популярності цього виду інтер’єру є кілька причин:

  • інтер’єр у скандинавському стилі – сповнений світла та вільного простору, що відповідає актуальним трендам дизайну інтер’єру
  • скандинавський інтер’єр – досить простий в оформленні, тому створити його можна самостійно, не вдаючись до послуг дизайнера
  • ремонт у скандинавському стилі – відносно бюджетний, у порівнянні з іншими популярними видами оформлення інтер’єру, а також він чудово підходить як для оформлення великих площ, так і для малогабаритних квартир.

Якщо Ви хочете спробувати самостійно провести ремонт у скандинавському стилі – у цій статті ми поговоримо про ключові особливості скандинавського інтер’єру, знаючи які Ви власними руками зможете втілити в життя інтер’єр Вашої мрії.

Інтер’єр у скандинавському стилі: особливості дизайну

Отже, які ж відмінності та характерні особливості має скандинавський стиль інтер’єру?

Більш світла!

Скандинавський стиль інтер’єру, як і випливає з назви, зародився в країнах Північної Європи. Мешканці цієї місцевості не можуть похвалитися тривалістю світлового дня і великою кількістю теплих сонячних променів. Тому ще однією характерною особливістю, якою володіє скандинавський інтер’єр, є великі вікна без штор або вікна з легкими, майже прозорими фіранками, а також світлі, і навіть глянцеві предмети, покликані заманити сонячне світло в приміщення і максимально поширити його за допомогою поверхонь, що відбивають.

Щодо штучного освітлення – скандинавський інтер’єр любить різноманітне багаторівневе освітлення: чим більше світла – тим краще.

Білий колір

Основа основ скандинавського інтер’єру – білий колір як базове колірне оформлення простору. Однак, оформляючи приміщення в білих тонах, важливо не надто захопитися і не перетворити житлове приміщення на філію лікарні: розбавте домінуючий білий колір іншими світлими відтінками – теплий беж, трендовий світло-сірий та холодна синя гама допоможуть Вам у цьому.

Не забувайте про меблі та декор – яскраві предмети, виконані у вищезгаданих кольорах, подарують простору необхідні колірні акценти: елегантні кольорові силуети особливо шикарно виглядають на нейтральному білому тлі.

Меблі в скандинавському стилі: строгі лінії та проста геометрія

Якщо Ви любите химерні завитки стилю бароко та громіздкі антикварні меблі – ремонт у скандинавському стилі Вам не підійде. Однак, якщо Вам до душі вільний, світлий, простий і зрозумілий простір – скандинавський інтер’єр стане Вашою любов’ю на все життя. Для даного стилю характерні прості, функціональні меблі строгих, навіть мінімалістичних форм. Тумбочки на тонких, невагомих опорах, відкриті стелажі, прозорі стільці – збережуть простір легким та повітряним, а для того, щоб інтер’єр не здавався надто суворим, як акцент можна використовувати пару предметів меблів або декору з ротанга.

Натуральність: еко-тренд 2021 як основа скандинавського інтер’єру

На відміну від помпезної класики, родзинкою скромного та лаконічного скандинавського стилю інтер’єру є різноманітність фактур різних натуральних матеріалів: і це теж відповідає модним сучасним трендам 2021 року.

Притягуючі, неповторні візерунки натуральної деревини, що пройшла мінімальну обробку, – вітаються у будь-якій частині скандинавського інтер’єру: від сходів та меблів до декорування підлоги, стін та стелі. Особливості культури північних народів також проникли у скандинавський інтер’єр у вигляді натурального текстилю, шкіри та хутра. Бажаними гостями в інтер’єрі будуть і вироби з металу, кераміки, скла та навіть акрилу – у вигляді характерних для цього стилю, невагомих, прозорих стільців.

Також, підтримати еко-мотив у скандинавському інтер’єрі допоможе характерна для нього велика кількість горщиків з декоративними рослинами, які нерідко є головним колірним акцентом інтер’єру. Де розмістити? Не існує єдиного правила: у скандинавському інтер’єрі, зелені рослини можна зустріти де завгодно: від підлог та підвіконь – до настінних кашпо та вазонів, що затишно розташувалися на журнальному столику.

Аксесуари та декор

Класичною прикрасою скандинавського інтер’єру, як не дивно, є посуд – білий фарфоровий або керамічний сервіз, розміщений на відкритій поличці.

Також завжди доречними будуть класичне кругле дзеркало і популярні скандинавські візерунки: принти зі сніжинками та оленями, якими можна прикрасити дивані подушки і пледи, повісити постери на стіну або кинути під ноги невеликий килимок з відповідним принтом.

Не схоже, що інтер’єр у скандинавському стилі вийде з моди найближчими роками. Універсальність і практичність, простота і вишуканість, натуральність і бюджетність, здатність візуально збільшити простір і можливість оформити приміщення в даному стилі самостійно – скандинавський інтер’єр втілює все, що необхідно для створення затишку і комфорту в своєму будинку. Тому скандинавський інтер’єр ще довгий час залишатиметься одним із найпопулярніших і найулюбленіших стилів оформлення приміщення.