ЧЩо таке гідрофобізація фасаду і навіщо вона потрібна?

Якщо Ви ніколи не чули терміну «гідрофобізація» та не уявляєте, що це за метод – ця стаття для Вас.

Основною проблемою, що підстерігає будь-які будівлі, є руйнування будівельного матеріалу внаслідок впливу атмосферних явищ: вологи, перепаду температур, спеки, морозу, грибків, лишайників, висолів. Все це передчасно руйнує будову, значно скорочуючи термін її експлуатації та псуючи зовнішній вигляд. Особливо ці проблеми актуальні для фундаменту будівлі, цокольних та перших поверхів будівлі, а також у випадку, якщо будівля збудована з пористого матеріалу – такого, як цегла.

Для продовження терміну експлуатації будівлі та захисту будівельних матеріалів від агресивних зовнішніх впливів застосовується спеціальна методика – гідрофобізація фасаду, або, попросту кажучи, нанесення на фасад спеціального захисного шару, що дозволяє уберегти конструкцію від різних негативних факторів.

Для створення захисного шару використовуються спеціальні склади – гідрофобізатори, здатні надати оброблюваному матеріалу особливі властивості:

  • Стійкість до впливу вологи (з практично повним збереженням паропроникності матеріалу – показники в окремих випадках знижуються лише на 10-15%)
  • Підвищення теплоізоляційних властивостей оброблюваного матеріалу
  • Запобігання утворенню висолів, грибка та лишайників, а також забруднень
  • Підвищення міцності матеріалу, зміцнення його структури, підвищення стійкості до атмосферних впливів та впливу низьких температур.

Гідрофобізація буває двох видів – поверхнева, при якій гідрофобізатор наноситься шаром на зовнішню поверхню матеріалу, і об’ємна, – у цьому випадку в поверхні оброблюваного матеріалу просвердлюються спеціальні отвори, що дозволяють складу проникнути в глибокі шари матеріалу – на 15–35 мм. Після нанесення складу, він просочується глибоко в капілярну структуру оброблюваного матеріалу, створюючи захисний шар не лише із зовнішнього боку поверхні, а й у всіх її внутрішніх порах.

Поверхнева гідрофобізація захищає поверхню протягом 10 років, а об’ємна гідрофобізація – на весь час експлуатації.

Також існує ще один метод використання гідрофобізатора, що використовується при створенні бетонних поверхонь або виробів – у цьому випадку гідровобізатор вноситься безпосередньо до будівельної суміші в процесі її приготування. При такому методі, крім всіх перерахованих вище властивостей гідрофобізатора, він також підвищує еластичність будівельної суміші, підвищує її показники морозостійкості і продовжує термін експлуатації. Додатковим бонусом є той факт, що ціна обробки поверхні гідрофобизатором – значно нижча за будь-який інший спосіб гідроізоляції.

Види гідрофобізаторів

За допомогою гідрофобізаторів можна обробляти практично будь-яку будівельну поверхню, цегла, бетон, тротуарна плитка, дерево або асфальт. Для кожної поверхні існує свій вид гідрофобізатора, але також існують універсальні склади.

Всі гідрофобізатори поділяються на два типи складу продукту:

На водній основі
Силіконові.

Вибираючи між цими двома видами, віддайте перевагу силіконовим складам – вони здатні глибше проникати у шари оброблюваного матеріалу, створюючи більш надійний захист, що перевершує гідрофобізатори на водній основі в термічній та хімічній стійкості, а також у стійкості до інших зовнішніх впливів.

Застосування гідрофобізаторів

Обробку поверхні гідрофобізатором необхідно проводити в теплу пору року в максимально суху погоду. Для проведення робіт, крім самого гідрофобізатора, Вам знадобиться також ґрунтовка та антисептик. Крім того, – інструмент, за допомогою якого Ви наноситимете склад: валик, пензель або пульверизатор.

Оброблювану поверхню слід повністю очистити від бруду та пилу, у разі виявлення вогнищ цвілевого грибка – їх необхідно зачистити металевою щіткою та обробити протигрибковим засобом, бажано кілька разів. При виявленні жирних плям їх можна видалити за допомогою розчинника.

Після попередніх робіт поверхню необхідно ретельно просушити.

Тепер можна приступати до нанесення гідрофобізатор. Нанісши перший шар, дайте поверхні висохнути, після чого нанесіть склад ще одним шаром. Після закінчення обробки, дайте поверхні висохнути протягом однієї доби.

Захистивши фасад будівлі або поверхню будівельного матеріалу за допомогою гідрофобізатора, Ви не тільки покращите зовнішній вигляд будівлі, але й зможете значно продовжити термін його експлуатації, позбавивши себе необхідності частого проведення ремонтних робіт.