Що робити, якщо кімната темна або правильне світлове оформлення кімнати з недостатнім природним освітленням

Вільний простір та багато світла – ось рецепт ідеального житлового приміщення. У світлій квартирі людина почувається спокійніше, вільніше і щасливіше, тоді як інтер’єр з недостатнім освітленням може впливати на емоційне самопочуття суворо протилежним чином. Однак, що робити, якщо у Вашому розпорядженні опинилася кімната або навіть ціла квартира, в якій з якихось причин катастрофічно недостатньо природного освітлення? Чи можна якось виправити ситуацію і зробити темну кімнату світлішою? Давайте розумітися.

Спочатку був колір

Ні для кого не секрет, що кольори мають здатність відбивати або поглинати світло, тому світлове оформлення темної кімнати слід починати з підбору правильної палітри кольорів.

Якщо кімната темна, – краще всього використовувати білий колір для її оформлення, адже він здатний максимально відобразити, а значить, і примножити світло, що надходить в кімнату.
Пофарбуйте стіни та стелю білою фарбою, а для підлоги використовуйте світле дерево. Вибираючи фарбу, віддайте перевагу матовим варіантам: матова фарба не дає непотрібних відблисків і рівномірно відображає світло, наповнюючи Вашу кімнату додатковим м’яким свіченням.

Білий інтер’єр виглядає нудно? Розбавте його незвичайними фактурами та контрастними елементами: темні ніжки меблів, рамки для картин чи фотографій, дверні рами – все це оживить та урізноманітнить інтер’єр. Також Ви можете збагатити інтер’єр у білих тонах, додавши до кімнати живі рослини у кашпо підлогових світлого кольору – вони подарують простору свіжість і затишок.

А якщо Ви хочете привнести до білого інтер’єру трохи сонячного настрою – використовуйте кілька елементів декору, прикрашених золотом.

Сценарій освітлення для темної кімнати

У спробі зробити темне приміщення – світлим, не варто перегинати ціпок і заливати всю кімнату яскравим діодним або флюоресцентним освітленням: яскраве неприродне світло здатне перетворити Вашу кімнату на незатишне нежитлове приміщення, крім того, таке світло зробить кімнату плоскою. Ще одне невдале світлове рішення для темної кімнати – це використовувати варіант освітлення з однією люстрою, розташованою в центрі стелі.

Натомість, у цій ситуації, – найкраще використовувати гру світла і тіней: вона подарує простору як достатню освітленість, а й додасть йому глибину. Створити естетичний світлотіньовий малюнок Вам допоможе багаторівневий сценарій освітлення: для цього крім стельової люстри використовуйте точкові світильники по периметру кімнати, бра і торшери.

Вікна: ловимо природне світло

Якщо в кімнаті недостатньо природного світла, – ми повинні докласти всіх зусиль для того, щоб не пропустити жодної промінчика, що надходить природним чином з вікон. Саме тому в затіненій кімнаті вкрай небажано використовувати будь-які штори. На щастя, сучасні тренди на мінімалізм та аскетизм роблять такий дизайнерський прийом, як вікно без штор, не тільки вдалим для темної кімнати, але також стильним, сучасним рішенням для будь-якого інтер’єру. Якщо Ваші вікна розташовані таким чином, що без штор ніяк не обійтися, – зупиніть свій вибір на рулонних шторах, які можна закривати тільки на час сну, або легких тюлевих фіранках.

Оформляючи вікна в темній кімнаті, пам’ятайте, що на підвіконнях в такому приміщенні не рекомендується розміщувати кімнатні квіти або будь-які інші предмети – вони можуть стати додатковою перешкодою для вступу в кімнату природного світла.

Дзеркала і поверхні, що відбивають

Одне з найстаріших, але завжди добре працюючих рішень, що використовуються для збільшення кількості світла в приміщенні – це декорування дзеркалами. Якщо у Вашій кімнаті недостатньо світла – спробуйте повісити велике дзеркало навпроти вікна. Такий прийом дозволить миттєво подвоїти кількість природного світла у приміщенні. Також, у вирішенні цієї проблеми допоможуть і інші поверхні, що відбивають: глянсові меблі, хромовані поверхні і навіть така дрібниця, як металеві рамочки для фотографії.

Мінімалізм

Як би Ви не любили текстиль – у темній кімнаті від нього доведеться відмовитись. Величезна кількість диванних подушок, покривала і штори – все це «краде» у приміщення світло. Також, не піде на користь затіненому приміщенню і велика кількість меблів, особливо якщо вони виконані в темних тонах. Тому краще максимально відмовитися від текстилю на користь відкритих, бажано глянсових, поверхонь і мінімально необхідним набором світлих, глянцевих меблів.

Як бачите, темна кімната – це проблема, яка має безліч простих і сучасних рішень, здатних перетворити затінене приміщення – у світлий, стильний та затишний простір.