Радіатор псує інтер’єр: як гарно задекорувати радіатор

У спробах створити стильний і красивий простір, ми шукаємо унікальні дизайнерські рішення, використовуємо в облаштуванні інтер’єру ексклюзивні предмети і пробуємо найсміливіші поєднання кольорів. Однак, майже в кожному інтер’єрі є звичайні та нудні речі, які ніяк не хочуть виглядати стильно, модно та ексклюзивно: наприклад, типові радіатори опалення. Як задекорувати радіатор опалення та перетворити його зі стандартної, малопривабливої ​​деталі інтер’єру – на стильну та самобутню родзинку? Давайте знайдемо рішення разом!

Як задекорувати батарею

Якщо бюджет дозволяє, то найкращий спосіб задекорувати батарею – це спочатку придбати дизайнерський радіатор, який може бути найхимернішою форми і нерідко є модним акцентом простору, що облаштовується. Іншим популярним варіантом є радіатори в підлозі або внутрішньопідлогові конвектори – заховані далеко від очей, вони не вплинуть на інтер’єр. Однак, якщо у Вашому інтер’єрі вже присутні стандартні радіатори опалення і змінювати їх Вам не хотілося б, то найпростішим рішенням буде просто задекорувати непривабливий предмет за допомогою короба або екрану.

Такий метод має ряд переваг:

  • Більш естетичний зовнішній вигляд
  • Закрита батарея зменшує ризик травм та опіків у дітей
  • Прикрита батарея не покривається пилом, який з неї досить складно прибрати, – а з екрана або короба пил видаляється досить легко.

Не обійшлося також і без недоліків:

  • ККД закритого радіатора зменшується на 15-20% — залежно від обраного способу оформлення
  • Неправильне оформлення батареї може призвести до запотівання вікон і, як наслідок, виникнення грибка
  • Всі декоративні елементи, які допомагають задекорувати батарею опалення, — хоч трохи, але «з’їдають» простір.

Якщо переваги декорування радіатора для Вас переважують недоліки, давайте розберемося в способах надати стандартній батареї стильного і незвичайного вигляду.

Як задекорувати батарею гіпсокартоном

Перший із запропонованих способів прикрасити радіатор опалення – це задекорувати батарею гіпсокартоном. У цьому випадку для батареї створюється гіпсокартонний короб або фальшстін, в нішу якої утоплюється радіатор. Такий спосіб декорування естетичний і доступний за ціною, він також допоможе закрити труби, що ведуть до батареї. За допомогою короба з гіпсокартону можна розширити підвіконня, створивши зверху популярне вікно-диван, а знизу передбачивши місця для додаткових шаф, які ніколи не бувають зайвими.

Недоліки рішення – краще застосовувати такий спосіб декорування батареї ще на стадії ремонту, щоб обробка фальшстени збігалася з обробкою інших поверхонь в інтер’єрі. Крім того, гіпсокартонний короб істотно «з’їдає» простір і є матеріалом, сприйнятливим до ударів та протікань: у разі якоїсь побутової неприємності Вам доведеться міняти відразу весь короб.

Як задекорувати батарею меблями

Як не дивно це звучало, але існує також спосіб декорування радіатора опалення меблями: у випадку, якщо Ви хочете сховати батарею, наприклад, у вітальні, можна просто приставити диван або крісло до радіатора на відстані не менше 10 сантиметрів. Ідеальний варіант, якщо приставлені меблі будуть на ніжках-опорах – тоді роботі батареї нічого не заважатиме і її ККД не знизиться.

А ось для кухні є цікавіше рішення: розташуйте кухонні тумбочки вздовж стіни з батареєю і в одній з них – сховайте радіатор. Не забудьте оснастити тумбочку для радіатора спеціальними фасадами з вентиляційними отворами: інакше, радіатор не зможе справлятися зі своїми прямими обов’язками, і Ви можете отримати замість інтер’єру, що подобрішає, – запотівання вікон і холод у приміщенні.

Як задекорувати батарею екраном із натурального дерева або штучного ротанга

Один із класичних та найцікавіших способів задекорувати радіатор опалення – закрити його за допомогою екрану з натурального дерева або ротангової сітки. Різноманітність дизайнів дерев’яних екранів для батарей дозволить Вам легко підібрати стильне рішення, що ідеально підходить під Ваш інтер’єр, і який би дизайн Ви не вибрали – таке рішення завжди виглядатиме дорого та вишукано. Однак, не обійшлося і без недоліків: дерево – досить примхливий матеріал, і, якщо придбати неякісний екран із погано підготовленого дерева, він може розсихатися або набухати у разі протікання батареї. У випадку зі штучним ротангом – матеріал набагато практичніший, але його складно знайти у продажу. Загальний для обох методів недолік – такі способи сховати батарею не можна назвати бюджетними: гарний екран із дерева чи штучного ротанга може коштувати досить дорого.

Як задекорувати батарею скляним екраном

Ще один стильний та вишуканий спосіб сховати батарею – це закрити її скляним екраном. Таке рішення завжди виглядає дуже естетично, його легко застосувати до будь-якого стилю інтер’єру, або навіть замовити екран з власним дизайном. Скляний екран легко монтується, він міцний і довговічний, його легко доглядати. Здавалося б, скляний екран міг би стати ідеальним рішенням – але, на жаль, він має суттєвий недолік: падіння продуктивності радіатора через такий екран становить 40-50%.

Як задекорувати батарею навісним металевим екраном

Спосіб сховати батарею, який, напевно, зустрічався Вам багато разів – це металеві навісні екрани. Їхня гідність у бюджетній вартості, різноманітності дизайнів, та відсутності необхідності щось монтувати – такий екран просто вішається на батарею. Крім того, вони довговічні, не ускладнюють обслуговування батареї та не знижують її ККД. Однак, спосіб дуже суперечливий у плані дизайнерської цінності: як правило, не дивлячись на різноманітність пропонованих дизайнів, такі екрани дуже схожі один на одного і зазвичай є сіткою або ґратами, що надає приміщенню трохи офісний вигляд.

Як бачите, способів сховати негарний радіатор опалення – досить багато, і кожен може знайти рішення на свій смак і бюджет. Головне, що слід пам’ятати, декоруючи батарею – це практичність: дизайнерське рішення не повинно заважати радіатору виконувати свої прямі обов’язки, а Вам – якісно та своєчасно обслуговувати прилад.