Поради щодо декорування невеликих приміщень

Всі ми любимо почуття легкості і свободи, яке виникає у великому, просторому приміщенні. Вільний і дихаючий простір – мрія будь-якої людини, але, на жаль, мало хто з нас може похвалитися дійсно просторою житлоплощею. Однак це не привід засмучуватися, адже будь-яке приміщення можна зробити функціональним, красивим і комфортним.

Якщо Ви – власник типової невеликої міської квартири, – у цій статті Ви знайдете корисні поради щодо декорування невеликих приміщень, які допоможуть Вашому житлу стати ще більш стильним та затишним.

Базові правила декорування інтер’єру

Враховуючи невелику площу приміщення, перше, про що слід задуматись при декоруванні – це максимальне збереження його функціональності. Декор ні в якому разі не повинен перевантажувати простір або створювати незручності в процесі експлуатації приміщення.

Приклад: декоративна ваза з фруктами на стільниці в робочій зоні маленької кухні. Виглядає красиво, але для того, щоб почати готування, – Вам щоразу доведеться знаходити для вази нове місце.

Виходячи з цього, отримуємо правило №1: декор та обстановка в приміщенні невеликої площі не повинні порушувати комфорт та функціональність приміщення.

 

 

Правило №2: прагнете створення єдиної композиції, грамотно поєднуючи предмети між собою

Для того, щоб створити дійсно стильний простір, всі елементи декору інтер’єру повинні становити єдину, цільну композицію, доповнюючи один одного. Для створення такої композиції, перш за все, варто визначитися з колірною гамою: бажано вибрати 2-3 основних кольори, допускається також використання їх відтінків. Поєднуйте або «римуйте» їх між собою за принципом контрастності або, навпаки, схожості кольору, фактури чи форми.

Приклад: штори та дивані подушки, виконані в одному кольорі, але мають різну фактуру; вази для кольорів та рамки для фотографій однакового кольору або трохи відрізняються в межах різних відтінків одного кольору; композиція з декількох фотографій, вставлених у рамки контрастних кольорів, наприклад, білі та чорні.

 

 

Правило №3: не захаращуйте своє житло нехай і пам’ятними, але непотрібними дрібницями

Кожна людина має безліч дорогих серцю дрібниць – магнітиків і сувенірів, привезених з подорожей, красивих фігурок, декоративних свічок та інших дрібничок. У випадку з маленьким приміщенням, краще сховати їх подалі в шафу. Велика кількість дрібних дрібниць створює відчуття захаращення, якого і так складно уникнути в маленькому приміщенні.

Приклад: на невеликому журнальному столику у вітальні набагато гармонійніше виглядатиме мінімалістична ваза з квітами, ніж набір зі снігової кулі, статуетки, рамки з фотографією, декоративної свічки, грошового дерева та інших дрібничок.

 

 

 

Правило №4: більше світла

При декоруванні невеликого приміщення особливу увагу слід приділити світлу: недостатнє освітлення візуально робить простір ще меншим. У сучасних інтер’єрах дизайнери все більше відходять від класичної «люстри посередині стелі», віддаючи перевагу багатьом джерелам світла, грамотно розподіленим по приміщенню.

Приклад: у маленькій кімнаті, освітленій однією лише люстрою, кути неминуче «провалюватимуться» в тінь, стискаючи і без того невеликий простір. Добре ж освітлена кімната – візуально здаватиметься просторішою.

Правило №5: пастельні тони в обробці

Про те, що темні кольори роблять простір меншим, напевно, всім відомо, але давайте все ж таки повторимося. Оформляючи невелике приміщення, віддайте перевагу світлим пастельним тонам – світла підлога, стіни і стеля візуально подарують Вам просторіший простір. Окремо слід сказати про орнаменти на шпалерах – дрібна квіточка або інші дрібні принти зроблять кімнату ще менше, а ось великі принти або однотонне оздоблення, навпаки, створять відчуття глибини та об’єму.

Приклад: навіть добре освітлена кімната з темними стінами та підлогами створюватиме відчуття тісноти та тиску. Світлі стіни набагато краще відобразять світло, подарувавши Вам відчуття легкого, вільного простору.

Правило №6: немає габаритних меблів

Будь-які великогабаритні меблі «з’їсть» і так маленьку площу, створивши відчуття захаращеного простору. Тому у разі оформлення маленького приміщення, краще використовувати прості, невисокі меблі світлого кольору з високими тонкими ніжками, що дарують відчуття ширяння над підлогою. Відмінні варіанти таких меблів можна знайти в колекціях, виконаних у скандинавському стилі або стилі мінімалізм.

Приклад: уявіть собі два варіанти інтер’єру – у першому випадку, при вході в маленьке приміщення нас зустрічає класична висока меблева стінка, яка наче нависає над людиною, «крадучи» світло та корисний простір. Або інший варіант: світлі меблі на тонких ніжках, виконані просто і стильно, створюють враження вільної підлоги і не нависають над Вами зверху.

 

Правило №7: порядок

Ідеальний лад у приміщенні також створює відчуття додаткового простору. Тому, якщо у Вашому розпорядженні малогабаритне приміщення, – підтримувати в ньому порядок критично важливо, а отже слід заздалегідь подбати про місце для зберігання різних речей. Для маленької кімнати таким місцем може стати вбудована шафа, бажано від підлоги до стелі.

Приклад: всім нам знайоме поняття «захаращена кімната». Якого б розміру не було приміщення, якщо навести в ньому порядок, воно буде здаватися більшим і світлішим.

Керуючись цими нехитрими правилами, Ви зможете створити стильний, вільний простір навіть у дуже маленьких приміщеннях.