Помилки під час самостійного ремонту: як уникнути?

Намагаючись заощадити бюджет сім’ї, багато чоловіків вирішують зробити ремонт самостійно. В Інтернеті можна знайти корисні поради, підказки та інструкції у будівельному магазині – купити всі необхідні матеріали та інструменти, здавалося б, ну що тут складного? Однак, не маючи досвіду в подібних справах, – можна легко потрапити в халепу. У цій статті ми намагатимемося розібрати найпоширеніші помилки, які допускаються при самостійному ремонті, і спробуємо їх уникнути.

Черговість робіт

При проведенні ремонту, професіонали завжди керуються правилом черговості, згідно з яким всі роботи слід виконувати, рухаючись зверху вниз. Тому, якщо Ви не хочете припуститися помилок при самостійному ремонті, після перепланування, проведення нової електричної проводки та заміни інженерних комунікацій, починайте підготовчі та оздоблювальні ремонтні роботи з ремонту стелі, продовжуйте ремонтом стін та закінчуйте підлогами. Це дозволить уникнути псування нового покриття для підлоги або вирівняних стін при роботі зі стелею.

Ремонтуємо кухню без помилок

Кухня є тим приміщенням, де помилки в ремонті можуть щодня доставляти Вам безліч клопотів та незручностей, тому до її ремонту слід поставитися дуже уважно.

Дуже важливо грамотно поставитися до вибору підлогового покриття кухні: воно повинно витримувати серйозні експлуатаційні навантаження, бути не схильним до впливу вологи і цвілі, легко чиститься і митися від жиру та інших кухонних неприємностей. Найкращим вибором для кухні стане сучасний ламінат із високими показниками вологостійкості або міцна керамічна плитка від хорошого виробника. Якщо Ви вибрали плитку, закуповуючи оздоблювальний матеріал, пам’ятайте, що купувати його слід із запасом: на випадок, якщо Ви випадково розіб’єте плитку (наприклад, упустіть на неї важкий молоток або сковороду), Ви зможете її замінити. А ось варіант докупити плитку у міру виникнення поломки може закінчитися тим, що Ви з’ясуйте, що плитку зняли з виробництва і Вам доведеться міняти покриття повністю.

Ще одним важливим моментом при ремонті кухні є правильне порівняння ваги кухонних шафок та їх вмісту з особливостями кріплення їх до стіни – особливо якщо вони кріпляться на гіпсокартон. Правильний розрахунок дозволить Вам уникнути неприємних сюрпризів у вигляді шафок, що відвалилися.

І останнє, справедливе для всіх приміщень у будинку, правило: розеток і світла багато не буває. Заздалегідь продумайте розташування кухонних меблів та приладів, порахуйте необхідну кількість розеток та найбільш зручне місце для їх розміщення, а також подбайте про хороше додаткове освітлення робочої зони кухні.

Ремонтуємо санвузол без помилок

Якби хтось склав рейтинг найприкріших помилок при ремонті санвузла – його очолила б ідея поєднати ванну та туалет в одному приміщенні. Керуючись, як правило, невеликими площами типових квартир, люди прагнуть збільшити простір санвузла за рахунок зносу стіни, що розділяє ванну кімнату та туалет. Однак, це призводить до цілої низки труднощів. У великій родині, неодмінно комусь захочеться в туалет, коли Ви прийматимете ванну, крім того, розташування туалету в одному приміщенні, в безпосередній близькості від гребінців, зубних щіток та інших предметів особистої гігієни – не найкраща ідея з точки зору біологічної безпеки .

Ще одне важливе правило: вибираючи сантехніку – забудьте про економію. Процес зміни сантехнічних приладів практично означає проведення ремонту санвузла заново, тому краще відразу вибирайте якісну ванну, раковину і унітаз від надійних, перевірених часом виробників.

Ремонтуємо дитячу кімнату без помилок

Найчастішими помилками при ремонті дитячої кімнати є:

  • Вибір неякісних, шкідливих для здоров’я матеріалів
  • Вибір надто яскравої, токсичної колірної гами
  • Покупка занадто дорогих дитячих меблів.

Відсутність ретельної перевірки при купівлі будівельних матеріалів у дитячу кімнату може призвести до виникнення неприємного запаху в приміщенні, а також токсичного впливу неякісних матеріалів на дитячий організм, що не зміцнів. Щоб уникнути цього, ретельно перевіряйте склад засобів та сертифікати безпеки, що надаються виробником.

Вибираючи колірну гаму для оформлення дитячої кімнати, відмовтеся від стереотипу про те, що дитяча повинна бути виконана в яскравих кольорах – замість цього, краще обговоріть з дитиною кольори, які їй до душі і оформіть кімнату відповідно до уподобань маленького власника.

Вибираючи меблі для дитини, відмовтеся від зайво дорогих дитячих меблів – діти мають властивість швидко рости, а також рідко акуратно ставляться до предметів. Краще зберегти кошти на той час, коли дитина стане старшою і вже розумітиме цінність речей.

Проводимо оздоблювальні роботи без помилок

Втомившись від ремонту і бажаючи якнайшвидше його завершити, рухомі нетерпінням, люди часто не чекають того, коли стяжка підлоги або шар, що вирівнює, на стінах повністю і грунтовно просохнуть. Наслідки такого нетерпіння можуть бути найгіршими: здутий і скрипучий ламінат, шпалери, що відходять від стін, і навіть, – виникнення цвілі на стінах, стелі і підлогах. Секрет, як уникнути подібних проблем, дуже простий – перш ніж приступати до оздоблювальних робіт, переконайтеся, що поверхні повністю висохли і готові до твору обробки. Зробити це легко: торкніться штукатурки – рука не повинна прилипати до поверхні. Якщо рука не липне, спробуйте нігтем трохи натиснути на штукатурку – якщо сліду не залишиться, значить все готове.

Щоб перевірити, чи висохла стяжка підлоги, – залиште на добу на поверхні підлоги паперову серветку, зверху накриту поліетиленовим пакетом. Якщо через 24 години серветка залишиться сухою – значить стяжка готова.

Попередньо склавши докладний план робіт, заздалегідь розпланувавши майбутнє розташування меблів та побутових приладів, виявивши терпіння на етапі висихання поверхонь, а також керуючись порадами цієї статті – Ви неодмінно зможете втілити в життя ремонт Вашої мрії.