Плуталися у виборі декоративної штукатурки? Як допомогти собі розібратися

Декоративна штукатурка – стильний, зручний та екологічний метод обробки внутрішніх та зовнішніх стін будівлі. Отриманий результат – завжди ексклюзивний і винятково привабливий з естетичної точки зору, і саме тому, ось уже довгі роки, декоративна штукатурка залишається одним з найпопулярніших способів оздоблення стін.

Сучасний ринок оздоблювальних матеріалів пропонує клієнтам широкий асортимент декоративних штукатурок від різних – імпортних та вітчизняних виробників. У різноманітності легко заплутатися, тому, якщо Ви не знаєте, як правильно вибрати декоративну штукатурку – ми допоможемо Вам розібратися в даному питанні.

Як правильно вибрати декоративну штукатурку

Нещодавно, будівельну суміш із цементу і піску використовували тільки з метою вирівнювання поверхні. Сучасні матеріали та технології дозволили створити унікальну формулу, що значно розширює можливості штукатурних складів. На сьогоднішній день декоративна штукатурка, також широко відома як «венеціанська штукатурка», здатна не тільки ідеально вирівняти поверхню, але й створити оригінальну фактурність та ексклюзивний малюнок, зовнішній вигляд яких обмежений лише Вашою фантазією.

Щоб зрозуміти, який склад необхідний для втілення Вашої творчої ідеї – слід розібратися в класифікації існуючих декоративних штукатурок.

Декоративні штукатурки відрізняються типами сполучного елемента (мінеральна, акрилова, силіконова), наповнювача (граніт, кварц, мармурова крихта, а також полімерні гранули, шовкові або целюлозні волокна) та методикою їх нанесення (короїд, баранчик).

Перше, з чим слід визначитися перед вибором штукатурки – місце, де вона використовуватиметься: фасад будівлі або внутрішні роботи. Визначившись із місцем використання, давайте з’ясуємо, чим відрізняються штукатурки з різним типом сполучного елемента.

Мінеральна декоративна штукатурка

Екологічно чистий склад, що повністю або переважно складається з натуральних компонентів, – мінеральна штукатурка є універсальним оздоблювальним матеріалом: її однаково успішно застосовують і для внутрішніх інтер’єрних робіт, і для обробки фасадів.

Основні переваги мінеральної декоративної штукатурки є доступна вартість, економічна витрата, простота нанесення та зручність експлуатації готового покриття. Додатковими корисними властивостями складу є відмінна паропроникність, теплоізоляційні властивості, негорючість, можливість нанесення на будь-яку поверхню та стійкість до механічних впливів. Мінеральна декоративна штукатурка може застосовуватися за будь-яких зовнішніх умов, за винятком таких, за яких можлива наявність вібраційного фону (трамвайні або залізничні колії, жваві магістралі, розташовані неподалік будівлі) або коли будівля дає усадку. Зважаючи на низьку пластичність цієї суміші, за наявності несприятливих зовнішніх обставин, на поверхні штукатурки можуть з’явитися тріщини.

Також слід звернути увагу на те, що мінеральна штукатурка виготовляється виключно в білому кольорі і не підлягає кольоруванню. Потрібний колір покриття набуде після висихання та подальшого фарбування поверхні.

Мінеральну декоративну штукатурку можна наносити такими способами:

1. Баранець 2. Шуба 3. Короїд 4. Травертино 5. Бороздки.

Акрила декоративна штукатурка

Своєю назвою даний вид декоративної штукатурки зобов’язаний акриловим смолам, що входять до її складу. Акрилова штукатурка, як правило, продається у вигляді готової водно-дисперсійної суміші, що забезпечує додаткову зручність використання.

Однак, на цьому перелік переваг, якими може похвалитися акрилова декоративна штукатурка, не закінчується. Завдяки високим вологоізоляційним властивостям та непідданості пліснявим грибкам – акрилова штукатурка успішно застосовується в приміщеннях з підвищеною вологістю. Через високий рівень пластичності акриловий склад (на відміну від мінерального) можна використовувати в приміщеннях, де можливе виникнення вібрацій. Штукатурка на акриловій основі відрізняється широкою різноманітністю колірної гами, легко наноситься на будь-яку мінеральну основу, швидко висихає, дарує можливість створювати покриття з будь-яким малюнком і фактурою, а також є дуже довговічним покриттям із заявленим терміном експлуатації. до 25 років.

До недоліків покриття можна віднести горючість та властивість притягувати пил, що нівелюється можливістю легко та швидко помити поверхню за допомогою звичайної води.

Акрилова штукатурка може успішно імітувати мармур або інший природний камінь, а також буває з текстильною фактурою. Цей склад може бути нанесений у техніці:

1. Баранець 2. Шуба 3. Короїд.

Силіконова декоративна штукатурка

Завдяки наявності у складі натурального силікону, цей вид декоративної штукатурки є найбільш пластичним серед своїх побратимів, проте широкий перелік його переваг визначає його вартість – найвищу серед різних видів декоративної штукатурки.

Силіконова штукатурка чудово наноситься на будь-яку основу, стійка до всіх негативних впливів навколишнього середовища, її колір не схильний до вицвітання через УФ-промені, нанесення складу можливе як в умовах підвищеної вологості, так і при впливі низьких температур.

Багата кольорова гама дозволить втілити в життя абсолютно будь-яку дизайнерську думку і створити неповторний, ексклюзивний інтер’єр. Силіконова штукатурка не піддається зараженню пліснявими грибками, має високу паропроникність і вологостійкість, стійка до механічних впливів і має властивості самоочищення при впливі опадів. Термін експлуатації матеріалу – до 25 років, а витрата дуже економна, адже висока пластичність силіконової штукатурки дозволяє наносити склад тонким шаром.

Недоліком акрилової суміші на основі силікону є висока ціна, необхідність ретельного вирівнювання поверхні перед нанесенням складу та складне видалення з поверхні, що, однак, може розцінюватися і як додатковий показник міцності та довговічності покриття.

Силиконовий склад може наноситися методами:

1. Руно 2. Баранець 3. Шуба 4, Короїд.

Таким чином, визначившись з тим, для якого типу приміщення або за яких умов навколишнього середовища (якщо йдеться про зовнішні роботи), а також у якій техніці виконання Вам необхідна декоративна штукатурка, – за допомогою нашої статті Ви зможете зробити вірний вибір .