Підготовчі етапи перед будівництвом будинку: план заходів

Кожна людина мріє про власний, світлий і просторий, красивий і затишний будинок. Деяких людей влаштовує варіант купівлі готової будови, але більшість все ж таки хоче самостійно побудувати будинок своєї мрії. Будинок, де все, починаючи від вхідних дверей і закінчуючи електричними розетками, буде розташовано саме так, як Ви хочете.

Як правильно вибрати ділянку для будівництва? Як розпланувати етапи роботи? З чого розпочати будівництво власного будинку? Давайте розумітися.

Вибір земельної ділянки для будівництва

Якщо Ви вже маєте земельну ділянку, – сміливо пропускайте цей абзац. Якщо ж Ви тільки плануєте купувати ділянку для будівництва – обов’язково зверніть увагу на наші поради.

У більшості випадків люди купують ділянку для будівництва будинку за межами міста. На жаль, більшість селищ не можуть похвалитися гарною транспортною розв’язкою та доглянутими, асфальтованими дорогами. Тому, вибираючи ділянку, обов’язково з’ясуйте наскільки зручно Вам добиратиметься до свого будинку, вивчіть можливість під’їзду до нього хорошими дорогами, обов’язково оцініть реальність проїзду у разі снігових заметів у зимову пору року. Наведіть довідки про екологічну обстановку – розташовані неподалік сміттєзвалища, великі промислові підприємства, з’ясуйте, чи не планується в безпосередній близькості до Вашої ділянки грандіозне будівництво багатоповерхових споруд або галасливих розважальних комплексів.

Вивчивши навколишнє оточення, переходьте до вивчення геологічного аспекту. Якщо місцевість болотиста чи ґрунтові води залягають надто близько – будова може просісти. Якщо неподалік ділянки протікає річка, озеро або лиман – це може бути не тільки красиво, але й загрожує підтопленнями під час весняного розливу вод.

Важлива також форма та структура рельєфу самої ділянки. Найідеальніший варіант для будівництва – рівна ділянка правильної, квадратної форми: нерівності рельєфу, як і незручна форма ділянки – можуть значно ускладнити роботи з будівництва будинку.

Перевірка документів та отримання дозволу на будівництво

Ще один важливий етап під час вибору ділянки – це перевірка документів. Крім перевірки стандартного набору правовстановлюючих документів – державного акта на право власності на цю ділянку та витягу з Кадастру про присвоєння ділянці кадастрового номера, необхідно знати, що кожна земельна ділянка має своє цільове призначення і може бути призначена для будівництва житлового будинку, вирощування сільськогосподарських культур, занять садівництвом чи інших цілей. Купуючи ділянку з невідповідним Вам цільовим призначенням, наприклад землю сільськогосподарського призначення, Ви повинні розуміти, що ніколи не зможете побудувати на ній житловий будинок. А купуючи ділянку для садівництва, на якій Ви за законом маєте право збудувати «садовий будинок», необхідно розуміти, що в такому будинку відсутня можливість реєстрації місця проживання, або просто «прописки».

Процес зміни цільового призначення земельної ділянки – юридично неймовірно складний, а фактом – практично неможливий. Крім того, по межі ділянки, не призначеної для будівництва житлового будинку, навряд чи проходитимуть необхідні мережі інженерно-технічного забезпечення – електрика, газ та вода. До речі, про комунікації: завести їх на ділянку досить дорогий захід, тому, найкраще вибирати ділянку, на яку вже заведено комунікації, не кажучи вже про ситуації, коли інженерні мережі не проходять навіть по межі ділянки та «тягнути» їх доведеться власним коштом з сусідньої вулиці.

Розібравшись з усіма цікавими питаннями і купивши земельну ділянку, що ідеально підходить, – саме час зайнятися проектом майбутнього будинку і отриманням дозволу на будівництво: адже те, що земля тепер знаходиться у Вашій власності, – зовсім не означає, що Ви можете побудувати на ній що завгодно без попереднього узгодження з державними інстанціями. Також на цьому етапі слід приділити увагу питанню вибору підрядника: про те, як не помилитися у виборі підрядника для ремонту та будівництва > ми вже писали раніше.

Підготовка території

Проблема скупчення води актуальна навіть для ділянок з абсолютно рівним рельєфом, тому, готуючи ділянку до початку будівництва, – насамперед слід продумати дренажну систему на ділянці: це дозволить уберегтися від непередбачених ускладнень у процесі будівництва. Другим важливим етапом підготовки ділянки до будівництва будинку є забезпечення можливості проїзду великогабаритної техніки.

Якщо на ділянці відсутня міська система каналізації, роботи з облаштування вигрібної ями або септичної каналізаційної системи також слід проводити до того, як Ви почнете будувати будинок або встановлювати паркан. Також на цьому етапі необхідно провести роботи з буріння водозабірної свердловини.

Як правило, на будь-якій земельній ділянці можна знайти безліч рослин, чагарників, пнів або дерев. Перед початком будівництва слід вирівняти ділянку та розчистити її від небажаних зелених насаджень, викорчувати пні та чагарники, прибрати траву, листя та різноманітне сміття.

Після цього потрібно подбати про збереження будівельних матеріалів, збудувавши для їх зберігання тимчасовий навіс, який убереже їх від негативних атмосферних впливів, а також продумати окреме місце для складування будівельного сміття.

Не забудьте подбати також і про комфорт будівельної бригади: їм знадобиться біотуалет та тимчасові комунікації – електрика та вода, а також можливо і місце для тимчасового проживання.

Слідуючи нашим порадам, Ви успішно виконаєте всі необхідні підготовчі етапи перед будівництвом будинку і зможете розпочати будівництво Вашого ідеального будинку.