Модні тренди: головні кольори 2021 року

Колірне рішення – завжди було тією основою, на якій базується весь дизайн-проект приміщення. Майстерно поєднуючи різні відтінки, дизайнери створюють неповторну атмосферу для кожного будинку, граючи емоціями та настроями, стилями та почуттями, створюючи особливу ауру простору.

Проте, у сфері колірних рішень дизайну інтер’єру напрямок диктує не лише творча думка дизайнера чи побажання замовника – як і практично будь-якій сфері, тут є свої законодавці модних трендів.

Всесвітньо визнаний експерт у галузі кольору, дослідницький центр, який займається експериментальною роботою з кольором і впливом, що надають їм різні галузі життя людини, – Інститут кольору Pantone, – провівши масу досліджень, оголосив основний колір поточного року. Pantone називають головний колір року ось уже 21-й рік поспіль, проте, цього року, вперше після 2016-го, експерти зробили виняток, назвавши не один, а одразу два головні модні кольори року.

Модні кольори 2021

Отже, якими стали головні кольори 2021 року в інтер’єрі? Panton Color Institute оголосив поєднання світло-сірого відтінку Ultimate Grey та яскравого, життєрадісного жовтого Illuminating – головною модною парою 2021 року. Свій вибір експерти пояснили просто: ґрунтуючись на психології кольору і тому, яким чином колір впливає на самопочуття людей, а також зважаючи на особливості попереднього року, стало очевидним, що висловити все необхідне одним кольором – абсолютно неможливо. На думку команди дослідників інституту, на даний момент тема взаємопідтримки та колективності для людства виходить на перший план, тому в 2021 важливо за допомогою кольору «передати повідомлення про те, що всі ми потребуємо один одного».

Експерти підкреслили, що «Бездоганно сірий» – символізує силу та стійкість, на кшталт каменів чи гальки на пляжі, які існують ось уже тисячі років і не збираються нікуди зникати, тоді як позитивний та життєрадісний жовтий – надає бадьорості та оптимізму, асоціюючись з незламною сонячної енергії. Таким чином, модні кольори 2021 року відобразили сучасну реальність людства – стійкість, незважаючи на пандемію та економічну кризу, а також надію на краще та позитивний, радісний настрій.

Обновляємо інтер’єр легко

Психологи, творчі люди та дизайнери інтер’єрів – добре розуміють, який вплив на настрій та самопочуття людини можуть надавати кольори в інтер’єрі. Колір навколишнього простору може заспокоювати чи, навпаки, бадьорити; стати джерелом натхнення та антидепресантом або, навпаки, – вкрасти комфорт та викликати занепокоєння. Пандемія 2020 року змусила багатьох людей працювати з дому, тим самим навчивши нас цінувати домашній комфорт та уважніше ставитись до естетики інтер’єру.

З настанням нового 2021 року, багатьом людям захотілося привнести щось нове у своє життя та домашні інтер’єри, і, традиційно, найпростішим способом зробити це є зміна колірної гами. Перефарбувавши стіни в нові трендові кольори, а також змінивши деякі декоративні елементи, такі як штори, покривала та скатертини – більшість із нас може повністю поміняти зовнішній вигляд приміщення без особливих складнощів.

Визначившись із кольором майбутнього інтер’єру та приступаючи до ремонту, головне – це правильно выбрать краску и малярські інструменти для виконання робіт: і в цьому Вам допоможуть наші статті на відповідну тематику.

Основні інтер’єрні тренди 2021

Приступаючи до оновлення інтер’єру, слід також пам’ятати, що, крім модних кольорів, існує ще ціла низка інтер’єрних трендів: зокрема, у 2021 році – в моді екологічність та фактурність, природні кольори та практичність, мінімалізм та безпека. Докладніше про основні інтер’єрні тренди 2021 ми вже говорили в цій статті.

Загалом, об’єднавши всі модні зміни, що стосуються інтер’єрних трендів у 2021 році, – можна зробити висновок, що вони покликані зробити людину ближче до природи, закликати до стійкості та оптимістичності, навчити цінувати домашній затишок та безпеку, а також відповідально ставитися до споживання природних ресурсів, відмовившись від непотрібної та недоречної кричачої розкоші простору.