Головні інтер’єрні тренди 2021 року. Натуральність та екологічність

Як і світ високої моди, світ дизайну інтер’єру також схильний до зміни модних напрямків – нехай і не таких частих. Глобальна пандемія COVID-19 видозмінила спосіб життя багатьох людей, змусивши їх працювати з дому, що вплинуло на вимоги до функціональності інтер’єру та створило новий тренд 2021 року: аскетизм, мінімалізм, натуральність та екологічність.

Про те, як змінилися інтер’єрні тренди в 2021 році, ми і поговоримо в цій статті.

Екологічність та фактурність

Через карантинні заходи та стрімкий розвиток технологій, більшість людей були змушені переміститися зі світу реального – у його віртуальний аналог, що породило брак тактильних відчуттів від дотику до чогось натурального та сьогодення, близькості до природи та відсутність душевної рівноваги.

Цією ситуацією і обумовлена ​​популярність натуральності, що стрімко зростає, у всіх сферах життя. Не став винятком інтер’єр. У 2021 допомогти знову набути душевної рівноваги, повернутися до витоків і відчути себе частиною живої природи – нам допоможе екологічність і натуральність в інтер’єрі (які, втім, і так вже знаходяться на вершині своєї популярності), а також незвичайні фактурні рішення в інтер’єрі. Приємні поверхні природних матеріалів та нетривіальні поєднання фактур – подарують гармонію та спокій Вашому інтер’єру, а отже – і Вашій душі.

Важко уявити собі сучасну освічену людину, яка не розуміє важливість і складність вирішення проблем з екологією, що постають перед суспільством людей 21 століття. Те, що ми можемо і повинні робити для збереження екологічної рівноваги нашої планети – мінімізувати негативний вплив на навколишнє середовище, приділяючи увагу походженню та способу виготовлення кожного предмета інтер’єру чи будівельного матеріалу. Саме такий, розумний та відповідальний підхід до створення інтер’єру стає неймовірно популярним у 2021 році.

Практичність, мінімалізм безпека

Чудернацька розкіш класичного стилю все більше йде в минуле, а на зміну їй приходять прості, не перевантажені інтер’єри: скандинавський стиль, мінімалізм, і навіть аскетизм.

Простий та продуманий інтер’єр, скромність та натуральність, функціональність та зручність – ці якості є основою всіх модних трендів поточного року.

Що стосується аскетичності та мінімалізму в інтер’єрі, їх складно назвати трендом, швидше, це ціла життєва філософія, яка знаходить собі все більше і більше послідовників. Вільний простір, що дихає, не перевантажений зайвими елементами інтер’єру, а також багатофункціональність, зручність і безпека предметів – ось нове модне слово в інтер’єрах 2021 року.

Ще одним модним віянням у 2021 році є принцип безпеки та комфортності предметів: якщо раніше, люди намагалися вразити гостей будинку химерним та незвичайним інтер’єром, далеко не завжди зручним у побутовому плані, то відтепер – інтер’єр працюватиме на Вас, а не навпаки. Неб’ються предмети, обтічні форми, відсутність виступаючих ручок на фасадах меблів – все заради Вашої зручності та безпеки.

Природні кольори

Проживши дуже стресовий 2020 рік, людство потребує відпочинку та спокою, як ніколи раніше. Саме тому, в колірні інтер’єрні тренди 2021 входять всі натуральні кольори в спокійних відтінках: чистий білий, умиротворюючий зелений, спокійний колір морської хвилі, теплий бежевий і медовий, м’який рожевий, нейтральний сірий і теплий теракотовий. Крім квітів стін і стелі, дизайнери пропонують монохромний, спокійний і не перевантажений інтер’єр. Щодо яскравих відтінків – їх краще розставити за допомогою текстилю та декору.

Цей новий тренд є відлунням все тієї ж філософії зручності та функціональності інтер’єру – адже тепер Ви маєте можливість змінювати зовнішній вигляд житла без капітальних ремонтів та глобальної заміни меблів – все, що Вам знадобиться для зміни обстановки – просто перефарбувати стіни в нові кольори та замінити декор. та текстиль.

Адаптивність пространства

Рік, у якому людство вимушено виявилося ув’язненим у власних будинках, показав нам необхідність адаптивності домашнього інтер’єру. Заняття та розваги, які здавалися нам звичайними і доступними, раптово перестали бути такими, і наш будинок поступово став не тільки місцем відпочинку, а й став вміщати функції спортзалу, ресторану, кінотеатру і навіть школи. Ця ситуація стерла поняття зонування простору та грані між приміщеннями в будинку, а також породила ще один інтер’єрний тренд: адаптивність простору, який, у разі потреби, легко підлаштовується під поточні потреби мешканців будинку.

Об’єднавши все вищесказане в один загальний висновок, можна говорити про те, що сучасні тренди в інтер’єрі відображають нову філософію людства: кінець епохи бездумного споживання і надмірностей, що кричить розкоші і химерності простору, на зміну яким приходить усвідомленість, лаконічність, стриманість, стриманість та екологічність.