Фьюжн, неокласика та еклектика: відмінності та характерні риси

 

Сучасна різноманітність стилів оформлення інтер’єру здатна задовольнити смакові уподобання кожної людини – і прихильника традиційного класичного стилю та любителя мінімалізму. Завдяки інтернету більшість з нас трохи розбирається в різних стилях і може легко відрізнити брутальний лофт від повітряного скандинавського стилю. Але, якщо Ви любите сміливі інтер’єри і хочете оформити будинок яскраво та незвичайно, у таких сміливих стилях, як ф’южн, неокласика чи еклектика – знайти відмінності між ними здатний далеко не кожен.

Про характерні особливості та відмінні риси неокласики, еклектики та фьюжн – ми й поговоримо в цій статті.

Не лофтом єдиним… або вічне свято у стилі фьюжн

Стильний лофт, екологічний скандинавський стиль і короткий мінімалізм – ось вже довгий час перебувають на піку популярності. Однак, багатьом людям все частіше хочеться створити незвичайний, нетривіальний інтер’єр, що по-справжньому запам’ятовується – і цим характеристикам якнайкраще відповідає стиль фьюжн.

Яскравий та загадковий, багатоликий фьюжн – нікого не залишить байдужим. Що ж уявляє собою цей незвичайний стиль? Саме слово “фьюжн” – означає “злиття”, і використовується в архітектурі та дизайні інтер’єру для позначення стилю, в якому кілька абсолютно протилежних напрямків дизайну злилися воєдино в неймовірній гармонії. Як і в лофті, в стилі ф’южн Ви не знайдете однотипних фактур і деталей, натомість на Вас чекають різноманітні рішення та фактури, що разом створюють напрочуд цілісну та гармонійну картину: дерево та хутро, скло та метал, елементи в стилі ганьби-тек на тлі абсолютно класичні стіни або класичні крісла на відкритому цегляну кладку фону.

Як і будь-який сміливий стиль, фьюжн не передбачає будь-яких жорстких обмежень, проте все ж таки можна виділити непорушні характерні особливості стилю:

  • Яскрава, насичена кольорова гама і контраст, що запам’ятовується: фуксія, бірюзовий, бузковий, білий, помаранчевий; яскраві меблі на тлі спокійного, навіть бляклого оздоблення.
  • Несподівані поєднання фактур: хутро і пластик, шорсткість і гладкість, картина олією в класичному стилі на глянсовій стіні в стилі хай-тек або стіна з декоративною штукатуркою, що є сусідами з дерев’яними панелями.
  • Як правило, спокійна, часто дерев’яна, підлога, покликана врівноважити різношерстий, яскравий та святковий інтер’єр.
  • Багаторівнева ілюмінація, що дозволяє створити різні сценарії освітлення.
  • Ф’южн – це не тільки змішування різних стилів, але також і змішання різних культур та епох, тому можливий варіант декору в стилі фьюжн – це дивані подушки з етнічною вишивкою, килими зі східними мотивами або навіть шкіри тварин.

Виразний стиль фьюжн, що багато в чому перегукується з еклектикою, все ж таки має абсолютно явну відмінність від неї: еклектика – це змішання не більше трьох-чотирьох різних, близьких один до одного стилів інтер’єру, в той час як fusion – це змішання необмеженої кількості не тільки близьких, але й протилежних напрямків дизайну інтер’єру.

Еклектика – не просто хаотичне поєднання предметів

Всупереч поширеній помилці, еклектика – це не просте змішання всього з усім, а стиль, що має цілком чіткі особливості та правила. Стиль еклектика зародився в Європі 19-го століття, коли дизайнери, втомлені від строгих канонів стилів, стали експериментувати, змішуючи елементи близьких один до одного напрямів у дизайні: класицизму, бароко, модерну та ренесансу. У наш час цей список доповнився скандинавським стилем, ар-деко, мінімалізмом, лофтом, провансом, індастріалом та ретро.

Створити стильний інтер’єр в еклектичному стилі – дуже складне завдання, недарма еклектика вважається одним із найскладніших у роботі стилів. Проте цей стиль також має певні канони та характерні риси, які допоможуть Вам створити інтер’єр у стилі еклектика:

  • Нейтральна база в сучасному класичному, мінімалістичному, скандинавському стилі або в стилі лофт, натуральні відтінки оздоблення – бежевий, сірий, коричневий, кремовий, на який «нанизуються» яскраві кольори меблів, декору та текстилю.
  • Відсутність правил поєднання кольорів – сміливо руште будь-які стереотипи!
  • Рифмуйте предмети з різних стилів та епох за допомогою фактури, кольору або декору – це допоможе уникнути відчуття хаосу.
  • Для еклектики характерні плавні та пластичні форми, м’які, округлені кути, велика кількість декору та текстилю: безліч подушок та штор, рюші, стрази, стрічки і навіть пір’я.

Неокласика – сучасна класика для тих, хто цінує спокійний інтер’єр та не любить експериментувати

Сучасний класичний стиль в інтер’єрі є спрощеним, полегшеним варіантом традиційного класичного стилю. Попри назву, неокласика не визнає сучасних предметів меблів, дзеркал чи декору, адже включення таких в інтер’єр – перетворює неокласику на еклектику. У неокласичному інтер’єрі відмовляються від усього химерного та помпезного – лише красиві речі, стриманий, симетричний та комфортний простір. Неокласика – це:

  • Високі стелі та велика площа приміщення.
  • Арочні проходи, ліпнина, колони та напівколони.
  • Спокійні, традиційні кольори.
  • Класичні меблі та масивні класичні люстри.
  • Симетричність та пропорційність у всьому: меблі, джерела освітлення, декор.
  • Перевага натуральним матеріалам.
  • Відсутність різких контрастів та чітких геометричних форм.

Загалом, неокласику можна охарактеризувати як змішання традиційного класичного стилю та сучасних тенденцій на легкий, не захаращений простір.

Познайомившись із відмінностями та характерними рисами стилю ф’южн, неокласика та еклектика, Вам буде простіше розрізняти ці, одночасно схожі, але такі різні стилі інтер’єру та зробити вибір на користь того, який близький саме Вам.