Фарба для шпалер під фарбуванняку

Навіть найстильніший і найкрасивіший ремонт іноді може приїстися своїм власникам. Коли виникає внутрішня необхідність щось змінити в інтер’єрі, але не хочеться починати повноцінний ремонт, найлегшим способом видозмінити інтер’єр є перефарбовування стін або поклейка нових шпалер. Якщо при попередньому оздобленні приміщення Ви використовували шпалери під фарбування, – оновити зовнішній вигляд простору не складе особливих труднощів, адже, замість пильного та клопітного переклеювання шпалер, Вам належить досить легкий процес фарбування шпалер за допомогою спеціальної фарби – легко та швидко.

Якої шпалери можна фарбувати?

Для наступного фарбування підходять такі види шпалер:

 • Паперові
 • Вінілові
 • Флізелінові
 • рідкі шпалери.

Паперові шпалери – найбюджетніший варіант покриття. Вони складаються з двох шарів – основи та зовнішньої частини полотна. Цей вид шпалер менш міцний і витримує до 5 перефарбувань.

Вінілові шпалери – м’яке покриття зі спіненого вінілу та шару ПВХ. Воно чудово підходить для фарбування та здатне витримати до 10 перефарбувань.

Флізелінові шпалери – дуже міцний вигляд шпалер, здатний завдяки своїй еластичності витримувати невелику усадку стін. Цей вид шпалер складається із суміші волокон текстилю та целюлози, нанесених на основу з паперу або спіненого вінілу. Витримують до 15 змін кольору фарби.

Рідкі шпалери, на жаль, не підлягають зміні кольору. Зважаючи на особливості цього виду шпалер, максимум, що Ви можете зробити, – трохи скоригувати відтінок обробки.

Змінити шпалери або пофарбувати стіни?

Перед тим, як прийняти рішення «змінити шпалери чи пофарбувати стіни?», слід критично оцінити стан старого покриття стін і з’ясувати всі переваги та недоліки такого способу оновлення інтер’єру приміщення.

Переваги фарбування шпалер очевидні:

 • Відсутність потреби у складній та запорошеній роботі з підготовки стін
 • Мінімум фінансових витрат та легкість процесу фарбування
 • Естетичний результат – гарний малюнок шпалер, пофарбованих фарбою приємного для Вас кольору, подарує красу та затишок Вашому інтер’єру
 • Волого- та брудостійкість
 • На відміну від кольорів шпалер, підібрати бажаний відтінок фарби – набагато легше.

Недоліки способу:

 • Для фарбування шпалер, їх поверхня та прилягання до стіни повинні бути ідеальними.

Якщо старі шпалери відклеїлися або набрякли, стики полотен розійшлися, то, звичайно, фарбувати такі шпалери не можна. Але якщо з покриттям все гаразд – Ви можете сміливо вирушати до будівельного магазину за фарбою для шпалер.

Як вибрати фарбу для шпалер під фарбування

У сучасному розмаїтті лакофарбової продукції легко загубитися, адже кожна з фарб має свою сферу застосування, особливості, переваги та недоліки. Як вибрати фарбу для шпалер під фарбування, легку в роботі, надійну в експлуатації, і, звичайно ж, красиву і естетичну в інтер’єрі?

Вибір правильної фарби в першу чергу залежить від виду шпалер, які Ви маєте намір пофарбувати, а також рівня вологості і виду експлуатаційного навантаження приміщення: наприклад, для кухні слід вибирати стійку фарбу, що легко миється, максимально стійку, а для санвузла – фарбу з високим ступенем захисту від вологи та профілактикою виникнення грибків.

Фарба для шпалер буває:

 • Акрилова
 • Водоемульсійна
 • Латексна.

Акрилова фарба для шпалер має високі показники стійкості до вологи та безпеки для людини. Цей вид покриття міцний, має багату палітру відтінків, і тому акрилова фарба – найулюбленіша та найпопулярніша фарба сучасного споживача. Крім перерахованих властивостей, акрилова фарба для шпалер повністю висихає протягом доби, а, висихаючи, – не потурбує Вас різким запахом. Її паропроникність подарує забарвленим шпалерам можливість «дихати», а значить, на поверхні не заведеться грибок і шпалери не деформуватимуться. Шар акрилової фарби легко миється, також вона чудово підходить для використання у вологих приміщеннях та успішно застосовується для будь-якого виду шпалер.

Водоемульсійна фарба – варіант фарби, що володіє найменшою вартістю. Вибираючи фарбу серед різноманіття водоемульсійних варіантів, врахуйте, що не всі є миючими. Найчастіше, таку фарбу, зважаючи на її легкість, використовують для паперових шпалер, а також вона є найвдалішим вибором при необхідності пофарбувати стелю.

Латексна фарба для шпалер – найдорожча, але також найнадійніша та якісна фарба. Вона програє іншим варіантам лише в тому випадку, якщо Вам необхідний дуже яскравий колір, адже шовковиста фарба латексна для шпалер краще передає м’які відтінки. В інших випадках вона стане відмінним вибором: вологостійка, при цьому повітропроникна, швидко сохнуча, абсолютно нешкідлива для здоров’я людини, що легко миється, має латексну фарбу, що володіє неповторною текстурою і багатим зовнішнім виглядом – гідно підкреслить красу Вашого інтер’єру.

Тепер Ви знаєте чим відрізняються фарби для шпалер і можете зробити правильний вибір. А ось як правильно пофарбувати поверхню – Ви можете прочитати в іншій нашій статті: Як пофарбувати стіни водоемульсійною фарбою?