Екостиль в інтер’єрі 2022 в 5 принципах

Шалена гонка за невловимим успіхом і життя в серці холодних бетонних міст — не природні для людини, а тому рано чи пізно призводять до того, що сучасний житель мегаполісу виснажує свої сили і замислюється над тим, щоб узяти паузу і відновити свій внутрішній ресурс.

Гостра потреба у спокійній обстановці, єднанні з природою та відновленні фізичних та моральних сил — ще сильніше підвищилася на тлі стресових для більшості людей карантинних обмежень, запроваджених у різних країнах. Засмучені і втомлені люди шукають можливість вирватися з цього нескінченного дня бабака. І тут на допомогу сучасній людині, як і завжди, приходить природа, здатна подарувати заряд енергії, заспокоїти нервову систему і допомогти згадати справжні життєві цінності.

Однак, незважаючи на гостру необхідність у відпочинку, якщо у Вас немає можливості та бажання забезпечити собі повноцінний відпочинок на природі або прожити залишок життя в будиночку посеред лісу – Ви можете створити екоатмосферу, що утихомирює, прямо у себе вдома.

Як створити інтер’єр у стилі еко

Якщо Ви цінуєте екологічність і натуральність навколишніх предметів, дбаєте про природу і хочете жити з нею в гармонії, – екостиль в інтер’єрі стане для Вас справжньою знахідкою.

Оформити інтер’єр у стилі еко – досить просто, і наші поради неодмінно допоможуть Вам у цьому.

Принцип 1: розумне споживання та мінімалізм

Турбота про природу має на увазі розуміння людиною того факту, що природні ресурси неминуче виснажуються, а значить важливо обмежити свої споживчі потреби лише найнеобхіднішим. Тому інтер’єр у стилі еко – це, перш за все, мінімалізм і відсутність предметів, без яких можна обійтися: це правило стосується не тільки декору та різноманітних дрібниць, що зазвичай засмічують наші квартири та будинки, але навіть предметів меблів. Скажіть «ні» захаращенню простору та візуальному шуму, створіть атмосферу легкості, свободи та легкості.

Типові для інтер’єру в стилі еко, предмети: дерев’яні скрині, плетені бокси та кошики, дерев’яні коробки – стануть стильною, зручною та екологічною окрасою Вашого екоінтер’єру.

Принцип 2: більше світла!

Прагнення до натуральності в екостилі не обійшло стороною і питання освітлення: замість штучного світла, впустіть в будинок більше природного сонячного проміння: панорамні вікна або хоча б просто максимально розширені і мінімально задрапіровані фіранками віконні прорізи дозволять Вам побачити інтер’єр зовсім по-новому. Якщо ж вікна приміщення виходять на тіньовий бік, – доведеться все ж таки використовувати штучні джерела світла.

Типові джерела світла для екостилю в інтер’єрі: світильники з дерев’яними плафонами, плетені абажури або плафони, виготовлені з бамбука.

Принцип 3: прагнення до використання натуральних матеріалів

Чим менше штучного та синтетичного буде у Вашому інтер’єрі – тим екологічнішим, а отже, безпечнішим для фізичного здоров’я та комфортнішим для морального стану, буде такий простір.

Втілюючи екостиль в інтер’єрі, намагайтеся вибирати максимально натуральні матеріали. Покриття для підлоги в екостилі – в ідеальному варіанті повинно бути виконане з масиву дерева. Однак, усім нам чудово відома примха таких підлог, тому, найкращим рішенням буде зупинити свій вибір на більш сучасних, екологічних матеріалах для обробки підлог.

Наприклад, для створення екологічного інтер’єру чудово підійде сучасна паркетна дошка, що складається з декількох шарів натурального дерева: верхнього шару з деревини цінних. порід, середнього шару з менш цінних, як правило, хвойних порід дерева, та нижнього шару зі шпону ялини, сосни або берези. Таким чином, паркетна дошка є абсолютно натуральним та екологічним матеріалом, який чудово підходить для оформлення інтер’єру в стилі еко.

Також, в екостилі доречні будуть кам’яні підлоги, або, як виняток, — покриття для підлоги, що імітують натуральні матеріали, такі як ламінат або вінілові підлоги.

Вибираючи матеріали для обробки стін, пам’ятайте, що екостилю чужі пластик, бетон та інші синтетичні матеріали. Найчастіше, декоруючи стіни, дизайнери зупиняються на фарбі, як основі оздоблення стін, а також різних декоративних вставок, що надають інтер’єру ще більше натуральності: дерев’яні або кам’яні панно, паркетна дошка для оформлення акцентної стіни, картини та декор зі стабілізованого моху, живі рослини або хоча б зображення живої природи.

Принцип 4: екологічність текстилю

Як і в інших аспектах інтер’єру в екостилі, у питаннях декорування екопростору текстилем також важливі простота, лаконічність та натуральність матеріалів. Занавіски та скатертини з льону або бавовни, дивані подушки та оббивка меблів з рогожки, декоративні деталі з джуту та бамбукові ролети – все це чудово доповнить загальний натуральний стиль простору.

Солом’яні килимки-циновки і підставки під гаряче також можуть стати родзинкою декору інтер’єру в екостилі.

Принцип 5: колірна гама для екостилю в інтер’єрі

Що стосується кольорів оформлення екологічного інтер’єру – доречними будуть світлі, натуральні відтінки: білий і молочний, світло-бежевий і дерево-коричневий, солом’яно-жовтий і небесно-блакитний, всі відтінки зеленого кольору, ніжно-рожевий та кремовий.

ЕКО-стиль в інтер’єрі 2022 так само актуальний і, як і раніше, входить в ТОП інтер’єрних трендів. Створивши у себе вдома екологічний куточок живої природи, Ви зможете проводити більшу частину свого життя не лише у стильному та комфортному інтер’єрі, але також у згоді з природою, умиротворенні та спокої.