Еко-тренд 2021: імітація гірських порід в інтер’єрі

Сучасні тренди на екологічність інтер’єру змусили дизайнерів знову згадати про такий ефектний старий прийом, як обробка поверхонь каменем. Способів реалізації даного прийому – безліч: від класичної гладкої поверхні з мармуру – до навмисне грубої і шорсткої кладки інших природних каменів або мінералів.

Однак, у власників приміщення не завжди є можливість і бажання працювати зі справжнім природним камінням. Про те, як можна створити імітацію гірських порід в житловому приміщенні і як органічно включити в інтер’єр поверхню зі штучного каменю, – ми і поговоримо в цій статті.

Способи імітації кам’яної поверхні

ЕЯкщо Ви вирішили створити у своєму будинку стіну, що нагадує старовинний замок або фортецю, давайте розглянемо, які матеріали допоможуть Вам створити імітацію гірських порід в інтер’єрі:

  • Плитка. Виконаний з гіпсу або цементно-піщаної суміші, що продається вже готовим до використання – цей матеріал успішно застосовується для внутрішніх та зовнішніх оздоблювальних робіт. Плитка здатна імітувати рваний сланець, піщаник, доломіт, скельні породи, а також вапняк (травертин).
  • Пластикові панелі. Прийнятні за ціною та практичні в експлуатації, пластикові панелі є оздоблювальним матеріалом, здатним імітувати ті ж фактури, що й плитка. Найчастіше використовуються для зовнішніх робіт.
  • Панелі з пінопласту. Легкі в роботі та недорогі, після монтажу, панелі з пінопласту вимагають фарбування у відповідний колір. Не надто надійний в експлуатації оздоблювальний матеріал.
  • Декоративна штукатурка. Найоптимальніший і найпопулярніший метод обробки під камінь. Пластичність матеріалу дає можливість імітувати поверхню будь-якого природного каменю, а мінеральні наповнювачі у складі суміші (мармурова крихта, пісок та інші) ідеально передадуть фактуру натуральних порід. Крім того, декоративна штукатурка під натуральний камінь ідеально імітує натуральні аналоги тактильно.

Декоративна штукатурка з імітацією каменю

Створення імітації кам’яної поверхні за допомогою декоративної штукатурки – трудомістка та кропітка робота, що вимагає не лише спеціальних інструментів, але також відповідних знань та досвіду проведення подібних робіт. Однак, отриманий результат, своєю естетичністю та чудовим дизайном – перевершить усі Ваші очікування.

Паропроникність декоративної штукатурки, її стійкість до перепадів температур, негативних атмосферних впливів та ураження пліснявим грибком, а також тривалий термін експлуатації та набагато демократичніша, порівняно з природними аналогами, ціна, – роблять декоративну штукатурку з імітацією каменю найкращим вибором для Вашого інтер’єру.

Крім того, в залежності від матеріалу, яким можна покрити готову поверхню, Ви можете надати декоративній штукатурці перламутровий блиск, матовість або навіть створити поверхню-хамелеон, здатну змінювати відтінок на сонці. Додатковим плюсом використання декоративної штукатурки для імітації фактури натуральних порід є ексклюзивний кінцевий результат – як і у разі використання натурального каменю.

Штучний камінь в інтер’єрі: де і як краще використовувати

Де б Ви не вирішили використовувати декоративне кам’яне облицювання – важливо пам’ятати, що застосовувати його слід фрагментарно і з почуттям міри: велика кількість каменю в інтер’єрі здатна створювати відчуття холоду і пригнічувати мешканців приміщення. Саме тому, найкраще скористатися готовими дизайнерськими рішеннями та облицьовувати штучним каменем ті поверхні, на яких кам’яна кладка виглядатиме найбільш виграшно.

  • Мабуть, найкласичнішим варіантом використання кам’яної кладки або її імітації в інтер’єрі є облицювання каменем зони каміна або акцентної стіни у вітальні.
  • Також, органічно та престижно виглядає кам’яне облицювання круглого аркового архітектурного склепіння та дверних отворів.
  • Якщо Ви вирішили використати штучний камінь на кухні – спробуйте замість класичної плитки облицьовувати кухонний фартух декоративною штукатуркою, що імітує натуральні породи. Таке покриття чудово захистить стіну робочої кухонної зони від пошкоджень та подарує приміщенню особливий шарм та елегантність.
  • Ця ж порада актуальна для ванної кімнати: штучний камінь замість кахельної плитки – дозволить Вам по-новому побачити звичне приміщення.
  • Кути, колони та укоси: штучний камінь, що використовується в цих місцях, надасть приміщенню більш закінченого, стильного, надійного і благородного вигляду.

Екологічність та натуральність

Світ, що пережив пандемію 2020-2021 років, – як ніколи раніше, потребує повернення до витоків, створення максимально природного та натурального довкілля у себе вдома. Саме цим продиктована сучасна мода на екологічність та натуральність в інтер’єрі. Стабілізований мох та гірські породи (або їх якісна імітація), натуральна деревина, багато сонця, світла, простору та повітря – все це допоможе зняти нервову напругу, відчути себе ближче до природи, і в цьому знайти свій спокій та точку опори.