Ефект Омбре на стінах: ексклюзивний інтер’єр за допомогою звичайної фарби

Плавний перехід кольорів, – так зване градієнтне фарбування, – свіжий віяння моди, що спочатку виник у сфері фарбування волосся. Краса і унікальність кожного малюнка, що отримується за допомогою даної техніки, дозволила ефекту Омбре швидко набрати популярність і продовжити свою переможну ходу по різних, не пов’язаних один з одним сферах: слідом за косметикою для волосся, мода на Омбре з’явилася в макіяжі, манікюрі, потім у дизайнах тканин, після чого її підхопили і дизайнери інтер’єру.

Якщо Вам здаються привабливими незвичайні переливи кольорів градієнтного фарбування, і Ви хочете створити щось дійсно незвичайне у своєму будинку – фарбування стін у техніці Омбре стане унікальною перлиною Вашого інтер’єру.

Градієнтне фарбування стін: де доречне і як врахувати особливості приміщення

Ефект Омбре на стінахКа прагне створити у своєму будинку стильну та затишну атмосферу. Однак, крім загального стильного рішення, в будь-якому інтер’єрі також має бути своєрідна «родзинка», — головний акцент простору та предмет гордості господарів будинку. Центром уваги в оформленні Вашого будинку – цілком може стати акцентна стіна, повністю або частково оформлена за допомогою градієнтного фарбування.

Градієнтне фарбування стін буде доречна в будь-якому приміщенні – адже, насправді, не існує помилкового рішення щодо впровадження техніки Омбре в інтер’єр: градієнтний перелив кольорів виглядає безпрограшно в будь-якому інтер’єрі. Також, окрім самостійної естетичної привабливості, градієнтне фарбування стін здатне допомогти «подружити» або «срифмувати» різні деталі інтер’єру: все залежить від правильного підбору палітри кольорів для ефекту Омбре. Що стосується виду фарби для виконання робіт – можна використовувати будь-який матеріал, однак, слід пам’ятати, що якщо Ви вирішили виконати градієнтне фарбування стін фарбою в приміщенні зі складним мікрокліматом, – робочу зону на кухні, ванну кімнату чи туалет, – то слід вибирати якісні, міцні, водостійкі фарби від виробників із гарною репутацією.

Враховуємо особливості приміщення

Приймаючи рішення про фарбування стін фарбою в техніці Омбре – слід обов’язково враховувати особливості приміщення:

 • Якщо приміщення невеликої площі, не використовуйте темні відтінки, почніть градієнт із середніх тонів, поступово переходячи до світлих.
 • У приміщенні з низькими стелями не починайте малюнок градієнтного фарбування з середини стіни: найкраще розпочати фарбування в 30-40 сантиметрах від підлоги та використовувати мінімум темних кольорів, швидко перейшовши до світлих відтінків. Таке фарбування стін зробить стіни візуально вищим.
 • Якщо у Вашому розпорядженні велике приміщення – вибір кольорів для ефекту Омбре – обмежений лише Вашим смаком та фантазією.

Також про особливості впливу кольору на пропорції приміщення та прийоми, що допомагають скоригувати неправильні пропорції простору Ви можете почитати в одній з наших минулих статей.

Як пофарбувати стіни в стилі Омбре: покрокова інструкція

Будучи візуально досить складним і неординарним малюнком, градієнтне фарбування стін викликає безліч питань і суперечок про те, чи можна відтворити ефект Омбре на стінах своїми руками, і як пофарбувати стіни в стилі Омбре правильно.

Градієнтне фарбування стін не надто складне у виконанні, тому Ви цілком можете впоратися з даним завданням самостійно – у цьому Вам допоможе наша проста покрокова інструкція.

Крок №1: підготуйте інструменти та матеріали

Вам знадобляться:

 • Сходи-драбинка
 • Рулетка
 • Олівець для позначок
 • Грунтовка для стін
 • Малярський скотч
 • Мірна склянка
 • Відро на 5 літрів та 3 лотки для фарби
 • Маленький малярський пензель і кілька великих
 • 3 малярного валика
 • Палиця для змішування фарб
 • Фарба двох кольорів (як підібрати її колір – розповімо в наступному кроці).

Крок №2: підбираємо кольори фарби для створення градієнта

Щоб здійснити фарбування стін градієнтом, необхідно грамотно та зі смаком підібрати відтінки фарби. Якщо цей процес викликає у Вас складнощі, скористайтеся готовим рішенням – колесом. Кольори з одного відтінку, а також відтінки, що сусідять на кольоровому колі – завжди гармонійно поєднуються. Якщо ж Ви хочете яскравіший і контрастніший варіант градієнтного фарбування стін – пропустіть один сектор кола і скомпонуйте два кольори, розташовані на колірному колі через один відтінок один від одного.

Якщо інтер’єрне рішення передбачає створення градієнта в межах одного відтінку фарби – виберіть темний відтінок даного кольору і найсвітліший. Чим більше відтінків буде пропущено між найтемнішим і найсвітлішим кольором кола – тим яскравіший вийде результат. Для створення ж спокійного, пастельного градієнта – можна використовувати сусідні кольори сектора із середини колеса.

Крок №3: намічаємо на стіні місця переходу кольору

Градієнтне фарбування стін неможливе без попередньої розмітки. Озброївшись простим олівцем і вимірювальною стрічкою, горизонтально розділіть ділянку стіни, відведену під роботу, на 3 рівні сектори у випадку, якщо Ви використовуєте 2 відтінки одного і того ж кольору фарби і на більшу кількість секторів, якщо Ви використовуєте два різні відтінки. Пам’ятайте головне правило: що більше секторів, то плавнішим буде перехід кольору.

Крок №4: готуємо стіни

На даному етапі обмежуємо область стіни, в якій працюватимемо за допомогою малярського скотчу. Подбайте про захист від фарби та інших поверхонь, що оточують робочу зону. Проґрунтуйте стіну.

Крок №5: приступаємо до фарбування стін з ефектом Омбре (простий варіант на 3 секції)

Візьміть 3 чисті лотки для фарби, в перший налийте найтемніший відтінок фарби, в другий – найсвітліший, а в третьому, за допомогою мірної склянки, змішайте два вибрані кольори в рівних пропорціях.

Профарбуйте всю робочу область найсвітлішим із вибраних відтінків фарби. Потім починайте фарбування знизу, рухаючись вгору. Якщо Ви вибрали варіант градієнта від темного до світлого, нанесіть на нижню частину стіни темний відтінок, на середню частину стіни – змішану фарбу, а верхню секцію профарбуйте найсвітлішим відтінком. На межах кожної з секцій залишайте не фарбованими по 2-3 сантиметри стіни – згодом це дасть змогу краще розтушовувати межі різних кольорів фарби. Поки фарба не висохла, за допомогою сухого пензля, здійснюючи Х-подібні рухи, розтушовуйте межі між квітами до тих пір, поки не досягнете бажаного результату.

Як пофарбувати стіни Омбре, якщо Ви вибрали різні відтінки фарби

Якщо Ви вибрали 2 різних відтінки фарби з колірного кола, краще зробити більше кольорових секторів, створивши ефект плавного «танення» одного кольору і перетікання його в інший. Для цього Вам знадобиться розмістити стіну, розділивши її на кількість секторів, достатню для плавного переходу кольору. Вирішуючи, скільки секторів Вам знадобиться, вибирайте непарну кількість варіантів – так простіше буде визначити середній сектор, з якого почнеться фарбування стіни Омбре.

Як і в першому способі фарбування, змішайте в рівних частинах два головні вибрані Вами кольори фарби. Профарбуйте середній сектор стіни фарбою, що вийшла. Не забудьте також залишати не профарбовані ділянки стіни з обох боків кожного сектора, що фарбується. Додайте мірну склянку темного кольору до змішаного кольору, який Ви використовували для середнього сектора. Відтінком фарби, що вийшов, профарбуйте сектор, що знаходиться нижче вже пофарбованого середнього сектора. Таким чином, рухайтеся до низу стіни, залишивши для останнього сектора перший, оригінальний колір фарби.

Знову змішайте дві вибрані фарби в рівних пропорціях. Тепер додайте в неї одну мірну склянку другої обраної Вами фарби, отриману змішану фарбу нанесіть на сектор вище середнього сектора, забарвленого Вами на початку роботи. Рухайтеся від середини стіни – нагору. Для кожного наступного сектора додайте по одній мірній склянці другої фарби, а верхній сектор профарбуйте оригінальним відтінком другої фарби, обраної Вами для градієнта. Добре розтушуйте межі між секторами, так само, як і в першому варіанті фарбування.

Пам’ятайте, що фарби краще змішуються, поки вони не висохли. Тому для створення градієнта вибирайте фарби, які довше сохнуть – наприклад, масляні, а також не забувайте вчасно розтушовувати межі секторів різного кольору. Також, враховуйте, що розтушовувати межі фарби слід чистим і сухим пензлем, тому для хорошого результату тримайте напоготові кілька нових пензлів і змінюйте їх у міру необхідності.

Фарбування стіни Омбре – стильний і доступний спосіб додати «родзинку» Вашому інтер’єру і створити на стінах свого будинку справжній витвір мистецтва. Завдяки нашій інструкції, Ви зможете легко та швидко виконати градієнтне фарбування стін фарбою – своїми руками.