Декоративна штукатурка у приміщеннях з підвищеною вологістю

Незвичайні візерунки та переливи декоративної штукатурки – полонять погляд будь-якої людини, назавжди закохуючи у свій шляхетний образ. Оздоблення стін житлових кімнат або кухні за допомогою декоративної штукатурки – звичний нам, популярний та широко застосовуваний прийом дизайну інтер’єру. А ось чи можна використовувати декоративну штукатурку у приміщеннях з підвищеною вологістю, наприклад, у ванній кімнаті? Давайте розумітися.

Декоративна штукатурка у ванній: чи можна?

Складність вибору оздоблювального матеріалу для ванної кімнати, звичайно ж, обумовлена ​​підвищеною вологістю та частими перепадами температур у цьому приміщенні. Через складний мікроклімат, матеріали для оздоблювальних робіт у ванній кімнаті слід вибирати з особливою ретельністю – вони повинні бути вологостійкі, не боятися перепаду температур, бути стійкими до зараження грибками та іншими мікроорганізмами. Але чи означає це, що єдино можливим варіантом обробки стін та стелі ванної кімнати є шаблонна плитка, що встигла набриднути? Звичайно ж ні! Завдяки сучасним технологіям, в наш час, проводити обробку поверхонь у ванній кімнаті можна різними матеріалами, серед яких особливе місце відведено декоративній штукатурці.

Переваги використання декоративної штукатурки в приміщеннях з підвищеною вологістю

Декоративна штукатурка чудово поєднується з іншими видами оздоблення стін: плиткою, вологостійкими панелями та іншими матеріалами, дозволяючи створити гармонійну дизайнерську композицію.

Вам подобаються стіни, що імітують малюнок мармуру? Будь ласка, декоративна штукатурка успішно імітує вигляд цього благородного каменю. Бажаєте «шовкові» стіни чи стіни, що імітують метал? Немає нічого простішого!

Крім неймовірної естетичної привабливості та здатності імітувати практично будь-який матеріал, одним із важливих плюсів обробки стін або стелі ванної кімнати за допомогою декоративної штукатурки – є її здатність маскувати невеликі нерівності поверхні. Додати до цього екологічність та довговічність складу, здатність створювати дихаючу поверхню, забезпечуючи природний повітрообмін, а також стійкість до зовнішніх впливів та зручність в експлуатації – і ми отримаємо ідеальний інструмент для створення ексклюзивного, привабливого інтер’єру, а також практичне та зручне у побуті покриття.

Завдяки унікальним властивостям декоративної штукатурки, використовуючи її у ванній кімнаті, Ви отримаєте наступні переваги:

Регулювання мікроклімату приміщення: штукатурка поглинає надлишок вологи, згодом віддаючи її назад у повітря – це допомагає уникнути виникнення конденсату в самому приміщенні, а також на інших поверхнях – дзеркалах, меблів і т.д.

  • Захист від грибків та інших патогенних мікроорганізмів, що люблять вологе середовище
  • Довговічність обробки та можливість легко змінити дизайн просто перефарбувавши поверхню
  • Естетична привабливість та ексклюзивність одержуваного малюнка
  • Не схильність до пожежі та екологічна безпека.

Як вибрати декоративну штукатурку для ванної

З попередніх статей, ми з Вами знаємо, що різні види декоративної штукатурки відрізняються типом сполучної речовини і бувають:

   • Мінеральні
   • Акрилові
   • Силіконові
   • Сілікатні.

Мінеральна декоративна штукатурка, що складається із суміші вапна та цементу, – вважається відмінним вибором для оформлення ванної кімнати. Водостійка, що має високі показники повітропроникності, стійка до зараження пліснявими грибками, – така штукатурка прослужить Вам вірою і правдою довгі роки, а можливість кольорувати її в будь-який відтінок – дозволить втілити в життя будь-яку дизайнерську ідею.

Акрилова штукатурка – суміш на основі акрилової смоли та різних наповнювачів (від мармуру до найдрібніших фракцій скла), яка продається в дуже зручному форматі: готової до нанесення суміші. Дана суміш стійка до підвищеної вологості, має водовідштовхувальні властивості та високу стійкість до механічних впливів. Акрилова штукатурка легко наноситься, швидко сохне, має найбагатшу палітру відтінків, а також дуже тривалий термін експлуатації – до 25 років.

Силіконова декоративна штукатурка – універсальний еластичний склад для обробки поверхонь ванної кімнати. Наявність силоксану в складі даної штукатурки – забезпечує відмінну паропроникність, а також унікальний ефект самоочищення. Крім того, силіконова штукатурка несприйнятлива до впливу УФ-променів. Це дозволяє успішно застосовувати силіконову декоративну штукатурку у санвузлі з вікнами, через які на поверхню стін потрапляють прямі сонячні промені: відтінок та яскравість кольору при цьому не постраждають.

Силикатна декоративна штукатурка – естетичний і дуже довговічний вид обробки, єдиним мінусом якого є більш висока, в порівнянні з іншими видами штукатурки, ціна. Створена на базі рідкого (калійного) скла, дуже міцна, але при цьому дихаюча – силікатна декоративна штукатурка має високі показники вологостійкості та хороші показники паропроникності. Також відрізняється чудовою адгезією з різними видами основ та підвищеною еластичністю.

Таким чином, всі перелічені склади, хоч і мають свої особливості, проте чудово підходять для оформлення ванної кімнати.

Таким чином, усі вищезгадані склади, хоч і мають свої особливості, проте чудово підходять для оформлення ванної кімнати.

При необхідності додатково посилити вологовідштовхувальні властивості декоративної штукатурки, – рекомендується покрити поверхню шаром воскового складу або спеціального лакостійкого лаку.

Використовуючи декоративну штукатурку в приміщеннях з підвищеною вологістю, Ви отримаєте по-справжньому ексклюзивний та аристократичний дизайн, а також довговічне та зручне в експлуатації покриття.