Чи потрібний дизайн-проект квартири або як заощадити на ремонті

Користуватися послугами дизайнера інтер’єру – справа для наших людей незвична. Як правило, перед початком ремонту ми приблизно представляємо планування квартири, а деталі інтер’єру та меблі підбираємо вже виходячи з отриманого результату. Зазвичай це загрожує незручно розміщеними розетками та вимикачами, зайвими витратами, пов’язаними з не раціонально розміщеними інженерними комунікаціями та необхідністю виготовляти меблі на замовлення – адже стандартні часто не вписуються в новий інтер’єр, створений аматором. Виконавши такий ремонт, часто люди приходять до очевидного висновку: для отримання бездоганного результату будь-яке завдання має виконуватися досвідченими професіоналами.

Що входить до дизайн-проекту квартири

Саме поняття «дизайн інтер’єру» стало з’являтися у наших реаліях нещодавно. Що ж включає дизайн-проект квартири і для чого він потрібен?

дизайн-проект квартиры

Дизайн-проект квартири буває трьох видів:

  • Ескізний: варіанти нового планування квартири, план демонтажу/монтажу стін
  • Стандартний: плани інженерних комунікацій, підлог та стель, план розміщення меблів та техніки, розгортка кухні
  • Повний: все вищеперелічене, плюс 3D-візуалізація та план облаштування ванної кімнати та туалету.

Крім теоретичного плану розташування стін, меблів та техніки, дизайнер додає до проекту зразковий кошторис та вказівку, де можна придбати використані в роботі деталі інтер’єру.

Коли слід звертатися до дизайнера?

Хоча в обов’язки дизайнера і не входить проектування інженерних комунікацій, проте роботу з цим фахівцем слід розпочинати ще перед будівництвом будинку або відразу після покупки квартири. Грамотні професійні поради допоможуть Вам значно підвищити енергоефективність приміщення, згодом суттєво заощадивши на комунальних платежах. З іншого боку, зазвичай дизайнер як розробляє дизайн-проект, а й поетапно стежить за правильним втіленням їх у життя, контролюючи результат роботи будівельників.

Час – найцінніший ресурс

Одна з головних причин, через яку люди, які вважають за краще розробляти дизайн квартири самостійно, зазвичай отримують незадовільний результат – це брак часу та сил. Наприклад, вирішивши у вихідні, замість заслуженого відпочинку, зайнятися підбором нових меблів або освітлювальних приладів, – Ви навряд чи матимете достатню кількість часу, щоб відвідати кілька салонів. У результаті, швидше за все, замість предмета, який радуватиме Вас довгі роки, – Ви, махнувши рукою, придбаєте більш менш прийнятний варіант. Подібна ситуація відбуватиметься і при виборі інших предметів інтер’єру, що, зрештою, – позначиться на кінцевому результаті.

Натомість, обговоривши з дизайнером свої смакові уподобання, хобі та захоплення, спосіб життя та склад сім’ї, Ви можете спокійно займатися своїми улюбленими справами, поки досвідчений фахівець розроблятиме Ваш ідеальний інтер’єр. Кожен етап дизайн-проекту узгоджується із замовником, тому Вам не варто переживати, що дизайнер спроектує щось, що прийде Вам не до смаку. Крім того, досвідчений дизайнер має велику базу знань, тому точно знає, де придбати гарні меблі та інші предмети інтер’єру зі значною знижкою, додатково заощадивши Ваші кошти.

Довіривши створення дизайн-проекту квартири професіоналу, Ви не тільки заощадите час і гроші, але також отримаєте модний, ексклюзивний дизайн приміщення, який радуватиме Вас довгі роки.