Акцентна стіна в дизайні інтер’єру: навіщо потрібна і як її красиво оформити?

Сучасна мода на мінімалістичний, а часто навіть аскетичний дизайн інтер’єру – диктує нам свої умови оформлення простору. Світлий, легкий, вільний та повітряний інтер’єр – зручний у побуті та естетичний. Такий інтер’єр приємний для очей, і, на відміну від складних і сміливих колірних або фактурних дизайнерських рішень, він з часом не почне дратувати господарів будинку.

Однак, іноді, в такому інтер’єрі виникає відчуття, що «чогось не вистачає» або «очі нема за що зачепитися». Потребу яскравих акцентів можна задовольнити за допомогою зміни декору приміщення – штор, диванних подушок та іншого текстилю. Але також, у подібних випадках дизайнери часто вдаються до особливого прийому: створення акцентної стіни, здатної стати яскравим акцентом та родзинкою Вашого інтер’єру.

Що таке акцентна стіна?

Як і випливає з її назви, акцентна стіна – це ціла стіна або її частина, що контрастує кольором та/або фактурою з іншими поверхнями.

Крім суто естетичного призначення, акцентна стіна в дизайні інтер’єру здатна вирішити і низку функціональних завдань:

 • Привертаючи увагу, акцентна стіна здатна візуально збалансувати непропорційну кімнату і відволікти від недоліків приміщення
 • Акцентна стіна може бути інструментом для зонування багатофункціонального простору
 • Часто акцентну стіну використовують як частину інтер’єрної композиції, здатну підкреслити пріоритетні дизайнерські мотиви та задати настрій всьому інтер’єру.

Яку стіну зробити акцентною

Як і у будь-якого популярного дизайнерського прийому, у акцентної стіни є класичні області застосування – тому Вам не доведеться довго ламати голову над тим, яку стіну зробити акцентною.

Традиційно акцентну стіну роблять:

 • У спальні – біля ліжка або навпроти неї
 • У вітальні – за телевізором чи диваном
 • На кухні – контрастний по відношенню до інших стін кухонний фартух, викладений плиткою на всю довжину та ширину стіни, може послужити акцентною стіною. Також за допомогою акцентної стіни часто виділяється обідня зона
 • У санвузлі – акцентною стіною виділяють зони розміщення сантехнічних приладів: остаточне рішення, яку зону виділити – залежить від геометрії приміщення.

Окрім готових рішень, які можуть підійти не для всіх інтер’єрів, існує також кілька правил розташування акцентної стіни, якими можна керуватися в будь-якому випадку:

 • Акцентна стіна має бути видно людині, що входить до приміщення, отже, найідеальніше розташування – навпроти вхідних дверей
 • У вузьких приміщеннях акцентною стіною краще зробити одну з коротких стін
 • Розміщуючи акцентну стіну в зоні за телевізором, не слід вибирати надто яскраві відтінки або орнаменти, що привертають увагу – це буде відволікати Вас від перегляду фільмів та передач.
 • Підбираючи колірний контраст для акцентної стіни, використовуйте колірне коло, яке допоможе Вам досягти гармонійного поєднання кольорів, а також пам’ятайте, що темніші та тепліші відтінки візуально наближають стіну, а світлі та холодні тони – навпаки, віддаляють.

  Як оформити акцентну стіну

Вирішити, як оформити акцентну стіну, – справді непросто. До Ваших послуг безліч різноманітних варіантів по колірному контрасту: стіна, пофарбована контрастно світліше або контрастно темніша, або виконана в тон з іншими стінами, але з малюнком або орнаментом, а також не слід забувати про фотошпалери. Крім того, існує безліч варіантів контрастних текстур: цегляна стіна, стіна з декоративної штукатурки, дерев’яна стіна (популярний зараз прийом викладання ламінату або паркету на вертикальну стіну), кахлі, гіпсових панелей, натурального або штучного каменю, а також найекзотичніший варіант – стіна, на якій розташований стабілізований мох. Крім того, акцентну стіну можна оформити за допомогою 3Д панелей, додатково прикрашених оригінальним підсвічуванням.

По суті, оформлення акцентної стіни залежить тільки від Ваших смакових уподобань, оскільки асортимент різних варіантів – неймовірно широкий.

Акцентна стіна у дитячій

Для стильного оформлення контрастної стіни в дитячій кімнаті – немає певних правил чи строгих канонів. Популярними варіантами є пізнавальні та веселі зображення: географічні карти або фотошпалери з улюбленими мультиплікаційними героями, а також стіна, пофарбована особливою грифельною фарбою, що створює поверхню, на якій дитина може малювати різнокольоровими крейдами.

Оформлення акцентної стіни за допомогою декоративної штукатурки

Декоративна штукатурка для оформлення акцентної стіни – безмежний за своїми можливостями матеріал. За допомогою декоративної штукатурки, Ви можете створити як колірний контраст, так і фактурний, зімітувати покриття під мармурову плиту та інше натуральне каміння, або використати декоративну штукатурку з ефектом шовку, яка подарує Вашій акцентній стіні чарівні переливи. Але найголовніше: використовуючи декоративну штукатурку для оформлення акцентної стіни – Ви завжди отримаєте ексклюзивний малюнок, а також стильний і аристократичний дизайн.

Не бійтеся експериментувати та втілювати в життя найсміливіші ідеї – тоді Ваш простір, пожвавлений оригінальним прийомом використання акцентної стіни, завжди буде наповнений енергією Вашої творчої думки.