7 безпрограшних колірних комбінацій в інтер’єрі

Вибираючи колірну гаму для свого нового інтер’єру, більшість людей губляться: скільки відтінків можна використовувати одночасно? Які кольори найкраще гармоніювати один з одним? Чи є якісь готові колірні шаблони, які будуть безпрограшними? У цій статті ми допоможемо Вам знайти відповіді на ці питання та вибрати ідеальну колірну гаму майбутнього інтер’єру.

Пастельні кольори

Не володіючи професійними знаннями у сфері дизайну інтер’єру та колористики, боячись помилитися з вибором кольору, багато людей приймають рішення використовувати для оформлення інтер’єру один-два спокійні, пастельні відтінки: таке рішення дозволяє створити непомітний інтер’єр, в якому роль яскравих колірних акцентів буде відведена декору та текстиль.

На жаль, часто така ситуація призводить до створення нудного та безликого простору, позбавленого індивідуальності та стилю.

У випадку ж, якщо Ви вирішили створити інтер’єр у спокійній кольоровій гамі, поєднуючи кілька пастельних відтінків в одній кольоровій гамі – знайте, що це складне завдання, яке під силу лише професійному колористу. Натомість, краще скористайтеся готовими рішеннями – класичними поєднаннями кольорів, які дозволять Вам створити безпрограшні комбінації кольорів в інтер’єрі.

Чорний та білий

Для створення стильного інтер’єру, найкраще використовувати два основних контрастних кольори, які можуть бути доповнені кількома відтінками всередині однієї колірної гами або парою колірних акцентів.

Одним із найкласичніших, безпрограшних поєднань для оформлення інтер’єру – є тандем білого та чорного кольорів. Ця модна пара існує, здається, поза часом, надаючи будь-якому інтер’єру стильність та елегантність, драму та динаміку. Крім того, в інтер’єр, виконаний у чорно-білій кольоровій гамі, – чудово впишеться будь-який колірний акцент, наприклад, можна використовувати популярний екологічний тренд – стабилизированный мох.

Сірий та жовтий

Наймодніша пара 2021, головні кольори року за версією інституту кольору Pantone – тандем сірого та жовтого зараз переживає пік своєї популярності. Сонячний і життєрадісний жовтий сам по собі легко може перевантажити інтер’єр, але, у поєднанні зі спокійним сірим, створює дивовижно стильну, врівноважену, доповнює один одного, колірну композицію.

Лавандовий фіолетовий та теплий коричневий

Напрочуд ніжний лавандовий відтінок дуже гармонійно виглядає зі спокійним і теплим чистим шоколадним тоном або шоколадним кольором із золотою іскрою. Дана пара кольорів дозволяє створити затишний, спокійний, легкий та свіжий інтер’єр.

Апельсиновий та блакитний

Це поєднання кольорів, на перший погляд, може здатися надмірно яскравим та складним. Насправді, якщо грамотно використовувати дані кольору в інтер’єрі, можна отримати легкий, яскравий і життєрадісний простір. Якщо ж цей тандем все ж таки здається Вам занадто кричащим, – спробуйте використовувати більш приглушені відтінки: ніжний кораловий і світло-бірюзовий.

 

Рожевий та зелений

Поєднання рожевого та зеленого – безпрограшне поєднання кольорів, подароване нам самою природою: згадайте ніжні квітки півонії, еустоми чи троянди. Ніжне та романтичне, легке та мрійливе, це поєднання кольорів чудово підходить для оформлення дитячої кімнати або створення основи для простору у стилі прованс.

Червоний та бежевий

Контраст пристрасного червоного кольору зі спокійним та врівноваженим, нейтральним бежевим – дозволяє досягти ідеальної рівноваги кольорової гами. Інтер’єр, виконаний у цих відтінках, подарує спокійну та затишну, не нудну атмосферу з яскравим акцентом.

Білий і глибокий темно-синій

Вічна, завжди актуальна класика – елегантне поєднання білого та темно-синього кольорів – часто асоціюється з морською тематикою. Однак це не обов’язково так. Цей колірний тандем чудово підходить для інтер’єру в класичному стилі або інтер’єру в стилі лофт. Вишуканий силует білих меблів на тлі темно-синьої стіни, натуральні білі лляні штори та пара яскравих колірних акцентів – і Ваш ідеальний інтер’єр готовий!

Вибираючи колірну гаму для свого будинку чи офісу, легко заплутатися в різноманітті існуючих кольорів і відтінків. Однак, якщо Ви користуватиметеся готовими, класичними кольоровими рішеннями, результат Вас неодмінно порадує.