3Д панелі в інтер’єрі. Переваги цього рішення. Поради дизайнерів.

Нещодавно в сучасних інтер’єрах з’явився новий тренд – гіпсові 3Д панелі. Завдяки зручності роботи з даним матеріалом, його унікальним властивостям та широкому асортименту форм і варіантів, на сьогоднішній день 3Д панелі в інтер’єрі – один із найулюбленіших прийомів дизайнерів. Якщо Ви все ще не знайомі з цим простим та стильним інтер’єрним рішенням – у цій статті ми познайомимо Вас із особливостями декорування приміщення 3Д панелями.

3d панели3Д панелі для стін в інтер’єрі сучасної квартири

Абстракціонізм та суворі геометричні фігури, химерні хвилі та бджолині стільники, цегляна кладка та об’ємні бульбашки – різноманітність структурних малюнків гіпсових 3Д панелей дарує необмежений простір для творчості. Завдяки багатому вибору малюнків та універсальності використання матеріалу, гіпсові 3Д панелі можна застосовувати в будь-якому приміщенні Вашого житла.

Крім високих декоративних якостей, 3д панелі також мають цілу низку інших переваг:

  • Екологічність: гіпс є одним із найпоширеніших і найнешкідливіших будівельних матеріалів, що не виділяють токсинів або інших, шкідливих для здоров’я людини, речовин.
  • Надійність та довговічність: гіпсові 3Д панелі легко реставруються у разі пошкодження, при цьому об’ємність та структура малюнка повністю зберігаються.
  • Легка зміна декорацій: 3Д панелі легко перефарбовуються під новий інтер’єр.
  • Шумоізоляційні властивості: гіпсові 3Д панелі чудово поглинають небажані звуки.
  • Підходять для приміщень з підвищеною вологістю: гіпс, як натуральний матеріал, здатний убирати зайву вологу, а також віддавати її назад у сухе повітря. При цьому властивості матеріалу та його зовнішній вигляд абсолютно не страждають.
  • Вогнетривкість: гіпс не схильний і здатний витримувати температуру до 1850 градусів за Цельсієм.
  • Мала вага гіпсової 3Д панелі дозволяє монтувати її на будь-яку поверхню, не створюючи додаткового навантаження.
  • Легкість монтажу: немає потреби у спеціальній підготовці поверхні, 3Д панелі легко монтуються практично на будь-яку поверхню.
    Всі перелічені вище якості роблять 3Д панелі зручним, красивим і практичним рішенням для декорування будь-якого інтер’єру.

3Д панелі в інтер’єрі: ідеї та стильні рішення
Через універсальність, красу та зручність 3Д панелей, не існує якогось певного приміщення, де вони були б найбільш доречні. Від кухні до вітальні, від санвузла до спальні – у будь-якому просторі вони стануть гідною окрасою Вашого інтер’єру. Проте, є все ж таки кілька самих трендових і стильних рішень, які дизайнери інтер’єру люблять найбільше.

Зд панелиДекоративне оздоблення вітальні 3Д панелями

Один із улюблених дизайнерських прийомів – декоративне оздоблення каміна у вітальні за допомогою 3Д панелей. Через вогнетривкість гіпсу, – зовсім не має значення, вирішили Ви прикрашати справжній камін або його штучного електричного побратима. 3Д панелі біля каміна зможуть виконувати не тільки функцію декору, але також і перешкоджати спалаху через іскор, що випадково вилетіли з каміна.

Найпопулярніший спосіб декорувати камін – 3Д панелі зі структурою цегляної кладки або зовнішній вигляд натурального каменю, що імітує. Завдяки якісній фарбі та грамотно підібраному освітленню, можна досягти абсолютної схожості 3Д панелей зі справжнім каменем або іншим предметом імітації. Однак, насправді, є ще безліч варіантів, як красиво оформити зону каміна: панелі з малюнком хвиль або класичним малюнком шпалер з вензелями і медальйонами – стануть відмінним рішенням для даної зони, а також, біля каміна дуже вдало виглядає імітація класичної диванної оббивки .

Ще одним популярним стильовим рішенням для декорування вітальні 3Д панелями є виділення зони з м’якими меблями (3Д панель розташовується на стіні за диваном або кріслами), а також декорування ними стіни, на якій розміщений телевізор.

3Д панелі в інтер’єрі спальні
Трендовим рішенням для інтер’єру спальні є декорування ліжка за допомогою 3Д панелей. Це рішення буде вдалим для інтер’єру будь-якої площі. Фактурний малюнок додасть обсягу невеликому приміщенню, а в приміщенні великої площі допоможе розставити яскраві акценти. Структурний малюнок 3Д панелей створює химерну гру світла і тіней на своїй поверхні, але для посилення цього ефекту та надання йому більшої глибини, можна підсвітити 3Д панелі точковим освітленням або діодними стрічками, а також пофарбувати їх якісною фарбою незвичайних відтінків із сучасної колекції.

3Д панелі на кухні
Гіпсові 3Д панелі в кухні найчастіше використовуються як інструмент для зонування простору. Традиційно, ними прикрашають стіну біля обіднього столу, але зустрічаються також і рішення з обробки робочої зони (фартуха) кухні. Завдяки їх практичності та довговічності – таке декорування справді є дуже вдалим рішенням, адже у разі пошкодження чи забруднення – Ви зможете легко відчистити, відреставрувати та перефарбувати матеріал.

Підсвічування 3Д панелей
Щоб інтер’єрне рішення у вигляді 3Д панелей заграло належним чином, слід підібрати правильне освітлення для них. М’яке світло, спрямоване зверху або знизу панелі, підкреслить її світлотіньовий малюнок, надавши декоративному елементу велику глибину, обігравши його орнамент, а також підвищить значущість елемента у просторі, поставивши на ньому акцент. Найпростішим способом підсвітити декоративну 3Д панель є звичайні точкові світильники, а далі справа лише за Вашим смаком.

Фарбування 3Д панелей
Ще одним важливим інструментом додаткового декорування 3Д панелей є фарбування. Для фарбування гіпсових 3Д панелей рекомендується використовувати якісну акрилову або водоемульсійну фарбу. Зверніть увагу на надійність виробника та відповідність фарби стандартам безпеки – адже часто панелі розташовуються у зонах, де люди сплять, їдять чи відпочивають.
Що стосується малюнку фарбування – тут Ваша фантазія також нічим не обмежена. Ви можете просто пофарбувати панель однотонною фарбою або підібрати дві фарби з світлішим і темнішим тоном, щоб ще краще підкреслити світлотіньовий малюнок декоративного елемента. Якщо Ви хочете отримати справді незвичайний та ексклюзивний варіант – для фарбування 3Д панелей слід запросити професіоналів, які зможуть створити справжній шедевр на стіні.
3Д панелі – зручний, стильний та сучасний спосіб декорування будь-якого приміщення, здатний допомогти Вам у створенні елегантного та гармонійного інтер’єру.